صفحه اصلی » سیاسی » استادان غرب زده جامعه را بیمار می کنند/ هیئت علمی دانشگاه نباید حزبی باشند

گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

استادان غرب زده جامعه را بیمار می کنند/ هیئت علمی دانشگاه نباید حزبی باشند

اکثریت استادان دانشگاه وفادار به نظام هستند و عده خیلی محدودی هستند که می خواهند ایراد بگیرند. اینها غرب زده هستند و افکارشان پوسیده و بیمار است که ذهن دانشجو را آلوده می کنند

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۷ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ افکار بیمار می توانند یک جامعه را به سمت پوچی و نیستی سوق دهند. گاهی این آثار تفکرات بیمارگونه ای است که از طریق معلمان و استادان تزریق می شود. برای حفظ انقلاب نباید سکوت کرد. جامعه ای که فکر بیمار داشته باشد آینده ای زیبا ترسیم نخواهند کرد.

در ادامه گفتگوهای ویژه دهه مبارک فجر(+) با دکتر حسن رزمجو گفتگو می کنیم تا در خصوص اهمیت نقش استادان دانشگاه در استحکام پایه های انقلاب پرسش کنیم. در سوابق وی می توان تالیف، تدریس و ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را مشاهده کرد.

وی همچنین عضو بسیج جامعه پزشکی است و به عنوان پزشک نمونه و چهره ماندگار استان اصفهان نیز شناخته شده است.

***

– از فعالیت هایتان در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی بگویید.

حسن رزمجو: زمان انقلاب در حال گرفتن تخصص چشم پزشکی بودم. با بقیه دوستان انجمن اسلامی راه اندازی کردیم و تجمعات تشکیل می دادیم و بر علیه رژیم شاه در کنار مردم تلاش می کردیم تا اینکه شنیدیم که حضرت امام خمینی (ره) قرار است به ایران برگردد.

با دوستان به تهران رفتیم و بعد از تمام شدن سخنرانی حضرت امام (ره) در مدرسه علوی با ایشان ملاقات کردیم که در اصل بیعت کردن با ایشان بود.

 شما نقش استادان دانشگاه را در زمان پیش از انقلاب چگونه بررسی می کنید؟

– متاسفانه در شیراز که بنده درس می خواندم بیشتر استادان غرب زده بودند. آمریکا قبله آنها بود و نقش مهمی برای آشنایی دانشجویان با انقلاب اسلامی ایفا نمی کردند. استادانی هم که در انقلاب نقش داشتند من با آنها برخوردی نداشتم که نام ببرم.

دانشجوها خودجوش بودند و با مراجع تقلید و روحانیون در ارتباط بودیم ازجمله آقایان آیت الله دستغیب و آیت الله حائری شیرازی بودند و از آنها بهره مند می شدیم. بیشترین تاثیر را ما از روحانیت گرفتیم.

حتی دانشجویانی هم بودند که طرفدار غرب و آمریکا بودند که از ایران رفتند. من بخاطر عشقی که به ایران و این نظام داشتم تصمیم گرفتم که بمانم و به مردم خودم خدمت کنم و بعنوان هیئت علمی دانشگاه استخدام شدم.

 آیا زمانی که که موج انقلاب شدت گرفت شما هیچ تاثیری در استادها ندیدید؟

– موج های انقلاب که شدت گرفت اساتید هم تمایل به این نظام اسلامی پیدا کردند. زمانی که امواج طوفانی پیدا کرد خود به خود همه را به صحنه آورد. دیگر کسی نمی توانست بایستد و تنها نظارت کند؛ خصوصاً قتل عام مردم که توسط بختیار پیش آمد دیگر کسی سکوت نکرد حتی اساتید ضد انقلاب هم جبهه خود را تغییر دادند و وارد صحنه شدند و شروع به حمایت کردند که این اسناد مکتوب هست.

آیا استادان در حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی موفق عمل کرده اند؟ استادانی که سر کلاس نظام را زیر سوال می برند چه خواسته ای دارند؟

– اکثریت استادان وفادار به نظام هستند و عده خیلی محدودی هستند که می خواهند ایراد بگیرند. اینها غرب زده هستند و افکارشان پوسیده و بیمار است.

سیزده سال رئیس دانشگاه بودم و از افتخاراتی که بنده طی آن سالها به دست آوردم این بود که در این مدت دویست هیئت علمی متدین، متعهد و علمی جمع آوری کردم که اکثراً بسیجی هستند. الان هم خوب رشد کرده اند و بدنه دانشگاه اسلامی است و وفادار به نظام اسلامی هستند و این امر باعث شد که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از انقلاب حمایت کنند.

 با تعداد محدودی که می خواهند با صحبت های خود به نظام ضربه بزنند، چه باید کرد؟

– استادانی که غرب زده می شوند و مدافع این نظام و ملت نیستند باید بدون مدارا در مقابله اینها بایستند و تصفیه کنند چون که ذهن دانشجو را آلوده می کنند. دانشجو از استاد خودش الگو می گیرد و وقتی استادی محیط را آلوده می کند جایی برای مدارا نمی ماند چون این تفکرات بیمار را به دانشجو انتقال می دهد و دانشجو این تفکرات را پخش می کند و کم کم جامعه را بیمار می کنند.

 سوالی که از شما بپرسیده باشم و شما بخواهید راجع به آن صحبت کنید؟

– الان دانشگاه باید مثل جریان آب زلال و صاف باشد که بتواند منطقه را آبیاری کند. افرادی که حزبی می شوند باید راجع به آنها دقت کنند که چه کسانی را جذب هیئت علمی می کنند تا این جریان گِل آلود نشود. کسانی باشند که احساس مسئولیت کنند، متعهد و صالح باشند تا به مرور زمان آرام آرام وضعیت دانشگاههای جامعه بهتر شود.

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

10 − ده =