139505161603023618304584
۲۰:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۹

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس:

اقتصادمقاومتی با شعار محقق نمی‌شود/ مسئولان برداشت های سلیقه‌ای از قانون را کنار بگذارند

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس، گفت: اجرای اصول اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی‌شود و ضروری است مسئولان از برداشت‌ های سلیقه ای از قانون خودداری کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛سمیه محمودی عصر امروز در جلسه شورای اداری و افتتاح 72 پروژه عمرانی، کشاورزی و صنعتی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: پس از حدود دو سال تلاش، طرحی برای اختصاص سهمیه آب به مناطق جنوب استان در نظر گرفته شد اما از سوی بعضی از مسئولان حوزه آب استان اعلام شده که با آن مخالفت می‌شود.

ویف با بیان اینکه بخش بسیار مهمی از معضلات مردم مناطق جنوب استان در رابطه با کم آبی است، عنوان کرد: اگر مسئولان اجرایی قول بدهند که معضل کم‌آبی مردم منطقه را برطرف کنند نماینده مردم در مجلس هم به سایر امور مردم رسیدگی می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود، احیای منطقه ویژه اقتصادی شهرضا را زمینه ساز ایجاد رونق اقتصادی در منطقه دانست و افزود: اگر طرح جدیدی که برای احیای این منطقه در نظر گرفته شده اجرا شود بخش زیادی از معضلات منطقه از جمله بیکاری، حل می‌شود.

محمودی، با اشاره به فرارسیدن ایام الله پیروزی انقلاب و دهه فجر، بیان کرد: مرور تاریخ معاصر ایران برای همه افراد ضروری است تا باید با وقایع دوران اخیر آشنا شوند و با خدمات انقلاب اسلامی آشنا شوند.

وی، تأکید کرد: باید در بین مردم ایجاد امیدواری کنیم زیرا مردم مهمترین رکن انقلاب و اعتماد عمومی مهمترین سرمایه نظام است.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد هریک از مدیران و مسئولان تأثیر مستقیم بر میزان رضایتمندی مردم دارد، تأکید کرد: انقلاب اسلامی به آسانی به دست نیامده است و برای پیروزی، اقتدار و تثبیت آن، شهدای زیادی تقدیم شده است.

بروکراسی اداری در استان مشکل آفرین شده است

وی، با بیان اینکه بخش بسیار زیادی از مشکلات مردم ناشی از ساخت و سازهای خارج از محدوده است، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی قانونی را برای ارایه موقت خدمات عمومی به این مناطق وضع کرده و این قانون در همه کشور نیز اجرا می‌شود، اما دادستان استان اصفهان مانع اجرای مصوبه قانونی مجلس شده است.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: قوانین مالیاتی که در همه کشور اجرا و مشکل چندانی را نیز ایجاد نمی‌کند، در استان اصفهان به دلیل سخت‌گیری بیش از اندازه، مشکل‌ساز می‌شود.

محمودی، ضافه کرد: مجلس شورای اسلامی قوانینی را برای همه کشور وضع و شورای نگهبان هم آن را تأیید می‌کند اما برداشت‌ های سلیقه ‌ای در استان اصفهان باعث بروز مشکلات بسیاری برای مردم می‌شود.

وی گفت:  دهه فجر امسال باید پروژه دو بانده کردن مسیر شهرضا به مبارکه افتتاح می شد اما تأخیر و بروکراسی اداری مانع از انجام آن شد.

نماینده مردم شهرستان‌ های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم توجه به معضلات مناطق جنوب استان، گفت: نرخ بیکاری استان بسیار بالاست، این در حالی است که این استان از نظر برخورداری از امکانات در وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از استان‌های کشور قرار دارد.

محمودی تصریح کرد: اولویت ‌های استان سال ‌ها است که تغییری نکرده است و در همه این سال ‌ها به معضلات مناطق جنوبی استان بی توجهی شده است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به بخشهایی از تاریخ دوران مشروطه اظهار کرد: نهضت مشروطه نه تنها مشکلی را برطرف نکرد، بلکه به دیکتاتوری رضاخانی منجر شد که به مراتب از وضعیت دوران قاجار بدتر بود.

سیدرضا عقدایی، تصریح کرد: انقلاب مشروطه باهدف کاهش قدرت پادشاه مستبد قاجار ایجاد شد، اما بعد از آن به دلیل اختلافات گروه‌ها و دسیسه بیگانگان به انحراف کشیده شد.

وی، تصریح کرد: انحراف در انقلاب مشروطه باعث شد تا این نهضت ثمری غیراز کاهش قدرت استبداد داشته باشد و سبب به قدرت رسیدن استبداد پهلوی اول شود.

عقدایی، با بیان اینکه انقلاب به مرحله‌ای از توانمندی رسیده است که با تهاجم بیگانگان ساقط نمی‌شود، تصریح کرد: مردم در دوران قبل از انقلاب علیه سرسپردگی رژیم حاکم قیام کردند اما در حال حاضر مردمسالاری دینی در کشور نهادینه شده است و جمهوری اسلامی بعد از دوران خلفت حضرت علی(ع) الگوی کامل یک حکومت اسلامی را ارایه داده است.

بیکاری مهمترین بحران کشور است

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: بخشی از آنچه معترضان مطرح می‌کردند با واقعیات جامعه همخوانی دارد، بیکاری مهمترین معضل کشور است و شمار بسیاری از افرادی که با این چالش دست به گریبان هستند، دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

عقدایی، وجود ضعف در فضای مجازی را باعث کسب پیروزی‌هایی برای دشمنان در این عرصه دانست و تأکید کرد: باید وحدت خود را حفظ و تلاش کنیم تا مشکلات کشور را حل کنیم.

ظرفیت اشتغالزایی دولت محدود است

وی، اضافه کرد: ظرفیت اشتغالزایی دولت بسیار محدود است بنابراین لازم است از ظرفیت و امکانات بخش خصوصی استفاده کنیم تا این مشکل برطرف شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان، گفت: شمار زیادی از افرادی که ناخواسته در اغتشاشات اخیر وارد شدند کمتر از 35 سال سن داشتند  اما این افراد بعد از انقلاب متولد شده‌اند پس باید ببینیم چرا شعارهای مخصوص سرمی‌دهند.

عقدایی، گفت: بعضی از صنعتگران از همکاری نکردن ادارات و بروکراسی خسته ‌کننده اداری شکایت دارند که باید به آن رسیدگی شود.

وی، ادامه داد: شهدا به تکلیف خود در برابر اسلام و انقلاب عمل کردند و اکنون نوبت ماست تا با پیروی از مرام شهدا، برای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش کنیم.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان، عنوان کرد: اقدامات استکبار جهانی باهدف از بین بردن وحدت نیروهای انقلابی ایجاد می‌شود به همین دلیل باید مراقب دسیسه‌های استکبار و دشمنان انقلاب باشیم.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ پ