صفحه اصلی » اقتصادی » افتتاح کارگاه ساخت سازه های بتنی و اشتغال برای شش نفر در اردستان

بخشدار مرکزی اردستان:

افتتاح کارگاه ساخت سازه های بتنی و اشتغال برای شش نفر در اردستان

بخشدار مرکزی اردستان، گفت: کارگاه تولید سازه های بتنی اردستان در فاز اول برای شش نفر اشتغال پایدار داشته و نیاز محصولات بتنی روستاها را برطرف کرده است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ مهرداد باقری عصر امروز در آئین افتتاح دو طرح شرکت تعاونی دهیاران اظهار کرد: کارگاه تولید سازه های بتنی مسلح و غیر مسلح اردستان که امروز افتتاح شده، متعلق به شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی است.

وی افزود: کارگاه مربوطه در زمینی به متراژ سه هزار و 50 متر و دارای 100 متر فضای اداری و 600 متر باند مفید بوده که دارای انبار و سوله  است.

بخشدار مرکزی اردستان گفت: دهیاریهای اردستان با 33 دهیاری در این شرکت تعاونی مشارکت داشته و با جمع آوری 960 میلیون ریال سرمایه در گردش این کارگاه را احداث کرده اند.

باقری با بیان اینکه کارگاه تولید سازه های بتنی در فاز اول برای شش نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده، تصریح کرد: کارگاه با انواع محصولات بتنی مختلف از قبیل کانیوو، کول، بلوک فرش، بلوک دیواری و سقفی، جدول توانسته نیاز روستاها را از این محصولات برطرف کند.

وی تاکید کرد: ساخت مرحله اول کارگاه بتنی دهیاریهای اردستان دو میلیارد و 600میلیون ریال هزینه داشته که بخشداری مرکزی هم 400میلیون ریال برای افتتاح و راه اندازی آن کمک کرده است.

بخشدار مرکزی اردستان خاطرنشان کرد: کلنگ زنی کارخانه آسفالت دهیاریهای اردستان در زمینی به مساحت یک هکتار کلنگ آن به زمین زده شده  و با هزینه 10 میلیارد ریال به مدت شش ماه ساخته خواهد شد.

باقری تصریح کرد: افتتاح این دو طرح ضمن برطرف کردن مشکلات دهیاریها در زمینه نیاز به  امکانات اولیه، می تواند یک درآمد مستمری را برای دهیاریهای بخش مرکزی فراهم کند.

محسن گلابی در ادامه  افتتاحیه این دو طرح اظهار کرد: اقسام وامهایی که برای اشتغال روستائیان وجود دارد یک وام از طریق بانک سینا که 400میلیارد ریال بوده که طرحهای آن ثبت نام شده و وام به آنها پرداخت خواهد شد.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان گفت: اعتباری هم از طریق بانک پارسیان و بنیاد برکت در نظر گرفته شده به مبلغ 100 میلیارد ریال که آن هم  با معرفی طرح ها وام پرداخت می شود.

وی افزود: وام دیگری از محل یک و نیم میلیارد دلار توسعه روستایی با ثبت نام در سامانه کارا و ارائه طرح قابل ارائه است که سهم استان از آن سه و چهار صدم درصد است.

انتهای پیام/صبح اردستان/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد