تصویر ترکیبی خطبه ها
۱۵:۰۹ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد:

مردم خود را برای بزرگ‌ترین مانور ملی آماده می‌کنند/ حلال و حرام را شرع مشخص می‌کند نه جایگاه افراد!

بررسی حال و هوای جامعه تنها چند روز مانده به راهپیمایی ۲۲ بهمن و جلوگیری از ترویج منکرات در سیستم آموزشی کشور، سرخط مطالب مطرح‌شده در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از صدای لنجان، حجت‌الاسلام مسعود سرافراز امام جمعه فولادشهر،  در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: پیروزی انقلاب بدون شک معجزه خدای تبارک و تعالی بود که به دست معجزه‌گر مردی از سلاله پاک رسول‌الله(ص) و شاگرد حقیقی مکتب امام صادق(ع) یعنی امام خمینی(ه) اتفاق افتاد.

امام‌ جمعه فولادشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی است، خاطرنشان کرد: عده‌ای قلیل با اعتقادی وسیع و راسخ و ایمان کامل به خدا، نیروهای کفر و باطل را در هم شکستند و رژیم دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ انداختند و چشم جهانیان را خیره کردند.

وی با توجه به در پیش بودن راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن‌ماه یادآور شد: مردم ایران خود را برای برپایی بزرگ‌ترین مانور ملّی و نمایش اقتدار نظام در روز ۲۲ بهمن آماده می‌کنند و توجه به شرایط تاریخی و اوضاع سیاسی ایران و منطقه و جهان ایجاب می‌کند که نسبت به این رویداد مهم دقت و حساسیت بیشتری نشان دهیم.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با تأکید بر پرهیز از اختلاف‌افکنی در جامعه متذکر شد: ۲۲ بهمن‌ماه مظهر وحدت ملی است بنابراین در این روز باید تمام ملت در کنار هم قرار گیرند و نباید عده‌ای به خود اجازه بدهند که در این صفوف شکاف ایجاد کنند.

امام جمعه فولادشهر افزود: امیدواریم بخشدار فولادشهر با همکاری و تعامل با دیگر مدیران و مسئولان در مسیر رفع مشکلات و آبادانی این بخش تلاش کنند تا بقیه ادارات بخصوص دادگاه فولادشهر هر چه زودتر در این شهر مستقر شود و از حجم کار و مشکلات مردم عزیز کاسته شود.

سرافراز با تأکید براینکه مسئولان باید آستانه صبر خود در برابر انتقادات را بالا ببرند، خاطرنشان کرد: مسئولان آستانه تحمل و ظرفیتشان را بالا ببرند تا بتوانند صدای مردم را بشنوند و باید مشکلات و کمبودها و کم‌کاری‌ها و سوء مدیریت‌ها را بپذیرند.

 

حلال و حرام را شرع مشخص می‌کند نه حضور و جایگاه افراد!

امام جمعه باغ بهادران گفت: حلال و حرام دین را حضور و یا جایگاه افراد مشخص نمی‌کند بلکه شرع تعیین‌کننده حدود است.

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ در خطبه‌های نماز جمعه باغ بهادران لنجان، اظهار کرد: ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر باید در هر شهری به‌صورت هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده فعال باشد و معروف‌ها را در جامعه گسترش دهد تا منکرات رنگ ببازد.

امام ‌جمعه باغ بهادران بابیان اینکه برخی از افراد بجای پاسخگویی عوام‌فریبی می‌کنند، متذکر شد: وقتی به افراد می‌گوییم جلوی ترویج موسیقی حرام را بگیرید، در پاسخ می‌گویند هدف ما این است که مانع گرایش جوانان به ماهواره‌ها بشویم.

وی با تأکید براینکه هدف وسیله را توجیح نمی‌کند افزود: سؤالی از رهبر انقلاب شده مبنی بر اینکه ملاک حرمت موسیقی چیست که ایشان در پاسخ فرموده‌اند، اگر انسان را به ابتذال و یا گناه بکشاند و مطرب و لهوی باشد و مخصوص مجالس عیش و نوش وگناه باشد حرام است حتی در ادامه فتوایی دارند که تشخیص وزارت ارشاد و افراد ملاک حرمت و حلیت نیست.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران تشریح کرد: رهبر معظم انقلاب در جای دیگری هم فرمودند، آموزش موسیقی و نوازندگی به نونهالان و نوجوانان، موجب انحراف آنان و ترتّب مفاسد است و جایز نیست و به‌طور کلی ترویج موسیقی با اهداف عالیه‌ی نظام اسلامی منافات دارد، مسئولان فرهنگی مجاز نیستند سلیقه‌ی شخصی خود را به اسم نشر فرهنگ و معارف در آموزش‌وپرورش نوجوانان به کار بگیرند.

امام‌ جمعه باغ بهادران، رعایت مسائل اصلی دین و پرهیز از نگاه سلیقه‌ای به احکام را ضروری دانست و متذکر شد: حلال و حرام دین را حضور و یا جایگاه افراد مشخص نمی‌کند بلکه شرع تعیین‌کننده حدود است.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین منکرات جامعه غفلت از جوانان و بیکاری آنان است که زمینه انواع فسادها ازجمله اعتیاد، مشکلات اخلاقی در فضای مجازی و غیره را به وجود می‌آورد و مسئولان باید هر چه سریع‌تر فکری به حال این وضع بکنند.

فرهنگ با توجه به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور کشورمان مبنی براینکه در خصوص توانمندی دفاعی کشور با کسی مذاکره نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: جملات رئیس‌جمهور عزتمندانه بود این همان چیزی است که ما انتظار داریم و امیدوارم این قاطعیت و رفتار انقلابی را در عرصه‌های مختلف از مسئولان کشورمان مشاهده کنیم.

خطیب نماز جمعه باغ بهادران با بیان اینکه ۲۲ بهمن‌ماه امسال تماشایی خواهد بود، تصریح کرد: مردم همیشه درصحنه و بابصیرت کشورمان با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه مشت محکمی را بر دهان استکبار به‌ویژه آمریکای خبیث خواهند زد.

انتهای پیام/ آوای لنجان/ پ