نماز جمعه
۱۵:۰۴ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛

سوء مدیریت ها و رخنه فرصت طلبان مانع از تشکیل دولت اسلامی شده است

حضور مسئولان غیر انقلابی در پست های مختلف، ناکامی برای تشکیل دولت اسلامی، وجود تبعیض در جامعه، ایام فاطمیه، تشریح دستاوردهای انقلاب و دعوت برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن از مهم ترین مطالب مطرح شده در نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز، در خطبه های نماز جمعه این هفته نطنز اظهار کرد: ایمان حقیقی ایمانی است که فرد اگر تکه تکه بشود دست از آن بر نمی دارد بلکه مثل شهید حججی شکنجه می شود، سر می دهد و حجت نسل سوم انقلاب می شود.

حجت الاسلام امینی، افزود: وقتی که انسان در سایه خداوند آرامش پیدا می کند، درجات معنوی وی بیشتر می شود و به مرحله ای می رسد که از گذشته، حال و آینده خود ترسی ندارد.

وی تصریح کرد: دنیا طلبی هیچ سودی برای انسان ها ندارد و همه وظیفه دارند تا در این عصر وانفسای فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و ماهواره که در راه دنیای بدون ثمر و البته با ضرر و زیان حرکت می کنند، از خانواده و ناموس خود حراست کنند.

خطیب جمعه نطنز با تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: هدف امام خمینی (ره) و ملت بزرگ ایران برای پیروزی انقلاب، اجرای کامل احکام الهی در حوزه های مختلفی از جمله سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، قضایی و غیره بود و ولی فقیه هم در جامعه اسلامی نقش مجری فقه اسلام را ایفا می کند.

وی گفت: خودباوری، توانستن، خداباوری، عدالت خواهی، و الگو سازی برای مدیریت جامعه جهانی با نگاه ویژه به مهدویت، از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است که به خاطر به دست آوردن آن، ملت ایران مبارزه خود را تا رهایی از زیر چتر ظلم و ستم ادامه دادند.

حجت الاسلام امینی ادامه داد: متاسفانه بعضی از این شاخصه ها جای خود را به ضد ارزش ها داده است و به طور مثال عده ای به جای خود باوری و خداباوری به غرب باوری روی آورده اند و غافل از آن که همین غربی ها در کمین قرار گرفته تا در بزنگاه مناسب نامردی و خیانت خود را نمایان کنند.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران برخلاف تمام تهدیدها و تحریم ها و با رهبری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، به جایی رسیده است که بیشتر ملت های آزاده جهان غبطه آن را می خورند.

امام جمعه نطنز، با بیان این که ناکارآمد دانستن انقلاب بی انصافی است، افزود: تلاش و مدیریت جهادی انقلابیون در حوزه توان دفاعی جواب داده، خواب را از چشم دشمنان درجه یک جمهوری اسلامی ایران گرفته و ایران اسلامی را در ناامن ترین منطقه جهان به امن ترین نقطه تبدیل کرده است.

وی با بیان این که در حوزه های اطلاعاتی و امنیتی نیز پنجه در پنجه سازمان های بزرگ اطلاعاتی دنیا در حال مبارزه هستیم، خاطر نشان کرد: مشکل اصلی جامعه ما حضور مسئولان غیر انقلابی در پست های مختلف و بازی با آبروی نظام است و باید بدون تسامح با آن ها برخورد شود تا در کنار آن بسیاری از تبعیض ها و بی عدالتی ها نیز از بین برود.

حجت الاسلام امینی از اقشار مختلف مردم و مسئولان خواست تا امسال نیز بهتر از گذشته با حضور پررنگ در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به گزافه گویی های آمریکا و هم پیمانانش بدهند.

 

مسئولان در وقت اداری به امور غیر اداری نپردازند

حجت الاسلام محمد میرزایی، امام جمعه موقت بادرود، در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: بر طبق آیات قرآنی عصمت اهل بیت علیهم السلام از طریق حضرت زهرا (س) ثابت شده است.

خطیب جمعه موقت بادرود، افزود: ولایتمداری از ویژگی های بارز حضرت فاطمه (س) بود و این بانوی بزرگ اسلام برای دفاع از مظلومیت امام زمان خویش به تحرکات دشمنان دین اعتراض کرد و امروز هم برای خارج شدن جامعه از جهل، باید سبک و سیره ایشان الگوی همگان قرار گیرد.

وی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با پیروزی خود، دستاوردهای بسیاری را برای مردم به همراه داشت و امروزه پاسداری از این دستاوردها به خاطر جلوگیری از دست درازی دشمنان به آن ها، یک ضرورت است.

خطیب موقت جمعه بادرود با تاکید بر این که استقرار حکومت و دولت اسلامی و همچنین حاکم کردن قوانین الهی در جامعه از اهداف پیروزی انقلاب بود، بیان کرد: متاسفانه بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز در تشکیل دولت اسلامی و به تبع آن کشور اسلامی موفق نبوده ایم.

وی تاکید کرد: بی برنامگی مجلس و دولت در طول عمر انقلاب، سوء مدیریت ها در انجام امور، ریاست طلبی بعضی از افراد، ثروت اندوزی برخی از مسئولان، رخنه فرصت طلبان در داخل مجموعه های تصمیم گیر و تصمیم ساز، و تجمل گرایی مدیران از مهم ترین عوامل عدم موفقیت برای تشکیل دولت اسلامی بوده است.

حجت الاسلام میرزایی ادامه داد: انجام بعضی از امور در جامعه آن هم توسط کسانی که دارای پست و مقام هستند نه تنها با آرمان ها و اهداف امام راحل و ملت بزرگ ایران در یک جهت نیست، بلکه بسیاری از کردارها و رفتارها در تضاد با ارزش ها و آرمان ها قرار دارد.

وی توجه مسئولان به مشکلات و گرفتاری های مردم را از وظایف اصلی آن ها عنوان کرد و افزود: مسئولان باید همواره به نیازهای اساسی و به حق مردم توجه داشته و آن را تامین کنند و مردم نیز همیشه روحیه مطالبه گری خود را حفظ کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان به درخواست های منطقی خود باشند.

امام جمعه موقت بادرود از مدیران ادارات و نهادها و همچنین کارکنان آن ها خواست تا در وقت اداری به وظایف خود عمل کرده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند و انجام امور خارج از وظایف اداری را به زمان های دیگر موکول کنند.

وی همچنین از اعضای شوراهای اسلامی در شهرها و روستاهای بخش امامزاده خواست تا مشکلات موجود را با خرد جمعی و با مشورت از صاحب نظران حل و فصل کنند تا تصمیمی بر ضد منافع مردم گرفته نشود.

حجت الاسلام میرزایی از اقشار مختلف مردم و مسئولان درخواست کرد تا برای پاسخی دندان شکن به بیهوده گویی های اخیر دشمنان انقلاب، با حضوری پرشورتر از گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این روز را تماشایی تر از سال های قبل رقم بزنند.

انتهای پیام/ آوای نطنز/ پ