نماز جمعه
۱۴:۵۹ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

در خطبه های نماز جمعه داران و دامنه مطرح شد؛

ایران به برکت انقلاب در اوج عزت و اقتدار جهانی است/ برخورد با کارگزاران فاسد با شدت عمل بیشتری پیگیری شود

عزت و اقتدار جهانی جمهوری اسلامی، توطئه های دشمنان در برابر ایران، لزوم حل مشکلات اقتصادی، اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، لزوم برخورد شدیدتر با فساد، سازماندهی فضای مجازی، حضور پرشکوه مردم شهرستان در حماسه ۲۲ بهمن و.. از مهم ترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه امروز در داران و دامنه بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه داران در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: امروزه نظام مقدس جمهوری اسلامی در اوج عزت و اقتدار جهانی به سر می برد و در طول تاریخ اسلام هیچ زمانی مانند امروز یک حکومت ولایی مقتدر و تأثیرگذار در عالم نبوده است.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی گفت: عزت سیاسی ایران اسلامی به گونه ای است که امروزه هر چه بخواهد خیلی زود به اهداف خود می رسد اما استکبار جهانی هر چه تلاش می کند به مقاصد شوم خود در مورد ایران دست یابد.

وی با بیان اینکه برجام را منوط به مذاکره روی توان موشکی ایران کردند، افزود: از نظر نظامی نظام ایران در مرحله ای قرار دارد که اگر آمریکا و کفار عالم تصمیمی درمورد ایران بگیرند جمهوری اسلامی ایران با توان موشکی خود تمام مقاصد شوم آن ها را بر باد می دهد.

وی گفت: از نظر علمی همین نکته برای گفتن کافی است که آژانس های علمی دنیا اعلام کنند رشد علمی ایران رتبه اول جهان را دارد و در مورد مسائل خدمات عمومی نیز همین گونه است.

حجت الاسلام سیاوشی در بخش دیگری از سخنان خود درمورد حماسه اربعین گفت: اربعین معنای مدیریت ایران در تمام عالم است که مسلمانان بدون اینکه کوچکترین حادثه ای برای آن جمعیت میلیونی اتفاق بیافتد از همه دنیا در نقطه ای از عالم جمع می شوند.

وی ادامه داد: اسرائیل و آمریکا طراحی کرده بودند که در ایران با تفرقه انداختن بین مسلمانان آن را تکه تکه کنند و حتی مسئله رهبری را نیز زیر سوال ببرند و میلیاردها دلار از پولهای عربستان را خرج می کنند تا به مقاصد و اهداف خود برسند.

وی تصریح کرد: دشمنان سال ها برنامه ریزی می کنند و منافقان، هم جنس بازان و.. را جمع می کنند و آشوب به راه می اندازند تا نظام را تغییر دهند اما مردم با حضور خود در صحنه طومار آن ها را در هم می پیچند و نقشه شوم آنان را بر آب می کنند.

خطیب نماز جمعه داران عنوان کرد: مشکلات وجود دارد و بیکاری هست اما این ها به نظام برنمی گردد بلکه به مدیران و مسئولان بازمی گردد و فقر مرگ بزرگ است و باید تلاش کرد و باید رفع بیکاری شود و مشکلات اقتصادی جامعه حل شود و منفعت ها و.. باعث فساد، تبعیض و رشوه خواری می شود.

وی گفت: تا زمانی که مردم بیدار باشند دشمن شکست خورده و مأیوس است و حفظ نظام از اوجب واجبات است و جواب بدخواهی های دشمنان ایران و انقلاب را ان شاالله در یوم الله 22 بهمن خواهیم داد.

 

امام جمعه دامنه:

برخورد با کارگزاران حکومتی فاسد با شدت عمل بیشتری پیگیری شود

امام جمعه دامنه نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه اظهار کرد: حضرت زهرا(س) بهترین الگو و بهترین گزینه برای یک ارتباط و توسل و دلدادگی برای دختران و زنان جامعه است.

حجت الاسلام ناصر صابری همچنین با اشاره به ایام دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مراسم امسال حساسیت ویژه ای دارد و این روز هر سال حساس تر و مهمتر از سال گذشته برگزار می شود و دشمنان در این روزها توطئه ای تدارک می بینند و اذناب داخلی نیز درصدد توطئه هستند.

وی با بیان اینکه هنوز فتنه اخیر ادامه دارد گفت: برخی درصدد القای ناکارآمدی نظام اسلامی و ایجاد نارضایتی عمومی در لایه ای مختلف اجتماعی و سطوح مختلف مردم هستند.

وی افزود: می گویند معایب را نگویید که مردم ناامید شوند و منشأ اعتراضات اخیر تریبون دارها بوده اند اما پاسخ ما این است که چرا درد را علاج نمی کنید که نیاز به تذکر تریبون دارها باشد.

حجت الاسلام صابری ادامه داد: یک وزنه هایی به پای سیمرغ انقلاب بسته شده که اجازه اوج گرفتن و شکوفایی به او نمی دهد و او را از پرواز منع کرده و به پایین می کشد تا حدی که دست شکارچی و تیر و کمان این شکارچی به او می رسد.

وی افزود: بعد وقتی ما می گوییم این وزنه را از پای این سیمرغ باز کنید می گویند شما شکارچی را خبردار کردید که این پرنده را شکار کند. مگر این شکارچی خود این وزنه ها را نمی بیند و این عیب ها را نمی داند؟ و مگر برخی بد ذات ها نبودند که گرای تحریم را دادند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با بیان فرمایشات مقام معظم انقلاب در جمع کارکنان نیروی هوایی ارتش گفت: رهبری در بخشی از سخنان خود فرمودند که در بحث عدالت کم کاری داریم و برخورد با کارگزاران حکومتی فاسد با شدت عمل بیشتری پیگیری شود.

خطیب نماز جمعه دامنه افزود: این که شخص اول مملکت خود به ضعف هایی اقرار دارد که مسبب آن نبوده است نشان دهنده اوج اعتلای نظام اسلامی مردم دار است و چنین موردی را جوان دهه چهارم انقلاب باید بداند و به همچین رهبری افتخار کند و ای کاش مسئولان دیگر نیز چنین بودند.

وی با بیان اینکه مردم خیلی از مشکلات را تحمل می کنند ولی فساد را نمی پسندند و از تبعیض شکایت دارند گفت: حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است اما رئیس جمهور می گویند ما صدای مردم را شنیدیم و مطالبات مردم فقط اقتصادی نیست! بله، اعتراضات و آشوبهای برخی بی حجاب ها، خود فروخته ها و بی دین ها غیر از مسائل اقتصادی، آزادی های نامشروع مدنی، فساد و.. است و بجای اینکه بلندگوی چنین کسانی بود باید بلندگوی مومنین باشید.

وی با تأکید بر استفاده دشمن از هر وسیله ای برای دشمنی، ادامه داد: با وجود توطئه های نظریه پردازهای قلابی و قلم به مزدها و امکانات فضای مجازی و دلقک ها و.. 22 بهمن امسال در این شهرستان نیز تماشایی خواهد بود.

امام جمعه دامنه در پایان با بیان اینکه فضای مجازی این روزها پر است از یاوه گویی های خارجی و مزدوران داخلی آن ها که هجمه می کنند و جای سوال است که فضای مجازی اینطور به حال خود رها شده است گفت: مردم با این یاوه گویی های آمریکا و.. احساس می کنند دشمن در حال کمین گرفتن برای تهاجم و دشمنی بیشتر است.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ