IMG_3092
۱۶:۱۴ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

امام جمعه چادگان؛

به آمریکا ربطی ندارد که ایران چه نقشی در خاورمیانه دارد

امام جمعه چادگان گفت: به آمریکا ربطی ندارد که ایران چه نقشی در خاورمیانه دارد، این نقش اسلامی و دفاع از مظلوم است و مردم جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، جواب همه دخالت ها را خواهند داد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: تقوا شعبه هایی دارد و بهترین آن تقوای ذهنی است، یعنی فکر را پاک کند و آلوده نکند، تا اعمال اصلاح شود.

وی تصریح کرد: کسی که گناه می کند فکرش آلوده، کسی که حرمت دیگران را رعایت نمی کند فکرش آشفته، و تمام اعمال و رفتار این گونه است.

امام جمعه چادگان به چند اصل زندگی، که سبک اسلامی ایرانی و تمدن را می سازند اشاره کرد و گفت: آنچه برای خودت می پسندی برای دیگران هم دوست داشته باش و مردان نسبت به خانم ها و خانم ها نسبت به مردان با احترام باشند و بزرگ بشمارند.

وی در این خصوص افزود: کسی که ایمان دارد باید به مهمان احترام بگذارد، پیامبر افراد را تکریم می کردند، یعنی در جلسه ها و مراسم ها باید افراد را حتی تک تک احترام کرد و این که تبسم و لبخند را در مراسم ها داشته باشیم.

حجت الاسلام سلیمانی به موضوع تقسیم نگاه، بین افراد اشاره کرد و گفت: یعنی باید همه افراد را با نگاه مساوی نگاه کرد و پیامبر افراد را با کنیه صدا می کردند و شخصیت به افراد می دادند.

وی با تبریک فرا رسیدن سالروز ۲۲ بهمن 57 اظهار کرد: انقلاب برکات بسیاری داشته است، هر چند گاهی بی انصافی می شود و حتی با دوران شاه مقایسه می کنند، مخصوصا در فضای مجازی که این کمال بی انصافی است.

خطیب نماز جمعه چادگان در این خصوص تصریح کرد: آیا می دانند در آن زمان ها با ملت عزیز ایران چه کردند؟ آیا در زمینه علمی قابل مقایسه است؟ کجا را قیاس می کنند و مردم را گول می زنند؟

حجت الاسلام سلیمانی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در زمینه پیوند اعضاء و جراحی مغز و سایر زمینه های مختلف پیشرفت کرده است، وقتی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دولت و قوای دیگر را نقد می کنند و تذکر می دهند، یعنی آینده بهتر را ترسیم می کنند.

وی ادامه داد: شاه و خواهرش قمار باز بودند که با امروز قابل قیاس نیست، البته مشکلاتی هم هست و این با کل سیستم نظام فرق دارد و امروز خود نظام اسلامی فساد را بر ملا می کند و پیگیری می کند، ولی آن زمان فساد بر ملا نمی شد.

امام جمعه چادگان با بیان این که، مردم جمهوری اسلامی ایران، بویژه مردم عزیز و انقلابی چادگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، جواب همه دخالت ها را، با پاسخ محکم و دندان شکن به آمریکا خواهند داد گفت: به آمریکا ربطی ندارد که ایران چه نقشی در خاورمیانه دارد، این نقش اسلامی است و دفاع از مظلوم است.

وی افزود: ما از موضع رئیس محترم جمهور دفاع می کنیم و ان شاءا… همه مسئولان در دفاع از انقلاب موفق باشند.

انتهای پیام/چادگان نا/ پ