صفحه اصلی » سیاسی » به آمریکا ربطی ندارد که ایران چه نقشی در خاورمیانه دارد

امام جمعه چادگان؛

به آمریکا ربطی ندارد که ایران چه نقشی در خاورمیانه دارد

امام جمعه چادگان گفت: به آمریکا ربطی ندارد که ایران چه نقشی در خاورمیانه دارد، این نقش اسلامی و دفاع از مظلوم است و مردم جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، جواب همه دخالت ها را خواهند داد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: تقوا شعبه هایی دارد و بهترین آن تقوای ذهنی است، یعنی فکر را پاک کند و آلوده نکند، تا اعمال اصلاح شود.

وی تصریح کرد: کسی که گناه می کند فکرش آلوده، کسی که حرمت دیگران را رعایت نمی کند فکرش آشفته، و تمام اعمال و رفتار این گونه است.

امام جمعه چادگان به چند اصل زندگی، که سبک اسلامی ایرانی و تمدن را می سازند اشاره کرد و گفت: آنچه برای خودت می پسندی برای دیگران هم دوست داشته باش و مردان نسبت به خانم ها و خانم ها نسبت به مردان با احترام باشند و بزرگ بشمارند.

وی در این خصوص افزود: کسی که ایمان دارد باید به مهمان احترام بگذارد، پیامبر افراد را تکریم می کردند، یعنی در جلسه ها و مراسم ها باید افراد را حتی تک تک احترام کرد و این که تبسم و لبخند را در مراسم ها داشته باشیم.

حجت الاسلام سلیمانی به موضوع تقسیم نگاه، بین افراد اشاره کرد و گفت: یعنی باید همه افراد را با نگاه مساوی نگاه کرد و پیامبر افراد را با کنیه صدا می کردند و شخصیت به افراد می دادند.

وی با تبریک فرا رسیدن سالروز ۲۲ بهمن 57 اظهار کرد: انقلاب برکات بسیاری داشته است، هر چند گاهی بی انصافی می شود و حتی با دوران شاه مقایسه می کنند، مخصوصا در فضای مجازی که این کمال بی انصافی است.

خطیب نماز جمعه چادگان در این خصوص تصریح کرد: آیا می دانند در آن زمان ها با ملت عزیز ایران چه کردند؟ آیا در زمینه علمی قابل مقایسه است؟ کجا را قیاس می کنند و مردم را گول می زنند؟

حجت الاسلام سلیمانی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در زمینه پیوند اعضاء و جراحی مغز و سایر زمینه های مختلف پیشرفت کرده است، وقتی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دولت و قوای دیگر را نقد می کنند و تذکر می دهند، یعنی آینده بهتر را ترسیم می کنند.

وی ادامه داد: شاه و خواهرش قمار باز بودند که با امروز قابل قیاس نیست، البته مشکلاتی هم هست و این با کل سیستم نظام فرق دارد و امروز خود نظام اسلامی فساد را بر ملا می کند و پیگیری می کند، ولی آن زمان فساد بر ملا نمی شد.

امام جمعه چادگان با بیان این که، مردم جمهوری اسلامی ایران، بویژه مردم عزیز و انقلابی چادگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، جواب همه دخالت ها را، با پاسخ محکم و دندان شکن به آمریکا خواهند داد گفت: به آمریکا ربطی ندارد که ایران چه نقشی در خاورمیانه دارد، این نقش اسلامی است و دفاع از مظلوم است.

وی افزود: ما از موضع رئیس محترم جمهور دفاع می کنیم و ان شاءا… همه مسئولان در دفاع از انقلاب موفق باشند.

انتهای پیام/چادگان نا/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد