ریزش ساختمان قدیمی و آتش نشانی
۲۱:۵۹ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان خبر داد؛

محبوس شدن کارگر براثر ریزش آوار ساختمان در اصفهان/ آتش‌نشانان با موفقیت عملیات رهاسازی را انجام دادند

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان از مصدوم و محبوس شدن کارگری زیر آوار ساختمان قدیمی، خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد شریعتی در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان از مصدوم شدن کارگری براثر ریزش آوار یک ساختمان در حال تخریب در منطقه بزرگراه چمران، خیابان آل یاسین خبر داد.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان در خصوص جزییات این حادثه توضیح داد: ظهر امروز در پی گزارش حادثه تخریب ساختمان بر روی کارگر ساختمانی به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی بلافاصله دو تیم تخصصی نجات از ایستگاه‌های شش و هفت را به همراه تجهیزات مربوطه به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان قدیمی اسکلت فلزی در حال تخریب بود، گفت: کارگران به دلیل ساخت بنای جدید در این محل مشغول تخریب ساختمان بودند که به‌یک‌باره با ریزش دیواری باربر بخش زیادی از سقف‌ها و دیوارها فرومی‌ریزد.

شریعتی با اظهار اینکه چند کارگر مشغول کار در این حادثه سریعاً از محل خارج‌شده بودند ولی یک نفر از کارگران که حدود ۴۰ سال سن داشت در زیر آوار گرفتارشده بود، اظهار کرد: آتش‌نشانان حاضر در محل بلافاصله عملیات رهاسازی را آغاز و خیلی سریع موفق شدند کارگر محبوس شده را به‌طور معجزه‌آسایی زنده از زیر آوار خارج کنند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان خاطرنشان کرد: مصدوم از اتباع افغانستان بود که براثر ضربات نخاله‌های ساختمانی دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه سر و برخی نقاط بدن شده بود که پس از آزادسازی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل و برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شد.

وی گفت: محل حادثه نیز در پایان عملیات توسط کارشناسان پیشگیری سازمان تحت بررسی قرار گرفت.

توضیح: عکس مربوط به این حادثه نیست.

انتهای پیام/ گ.ف