67766
۱۴:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

خشم دشمن از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن؛

انقلابی که روز به روز قدرتمندتر می‌شود و دشمنانی که از درک قدرت آن ناتوانند

محاسبات مادی سیاستمداران و اندیشمندان غربی، ابعاد وسیع، ارزشمند و معنوی انقلاب اسلامی را درک نمی کند.

صاحب نیوز: محمدرضا نبی‌زاده/ مردم ایران اسلامی بار دیگر، با حضور خود در خیابان ها، حمایتشان از انقلاب اسلامی را در سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند. این اتفاق عظیم در حالی رخ داد که در طول حیات انقلاب، دشمن هرگز از توطئه دست بر نداشته و هر روز نقشه جدیدی برای جدا کردن مردم از انقلاب اسلامی به اجرا درآورده است.

اعتراف به ناتوانی تئوریک

دشمنان نظام و انقلاب در شناخت ماهیت این انقلاب ناکام هستند، برای همین هرگز نمی توانند پشتیبانی مردم از آن را با معیارهای مادی خود ارزیابی کنند. این ناکامی از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته و تا کنون نیز ادامه دارد. روشنفکران و اندیشمندان غربی از معنویت و ارزش های اسلامی هیچ تصوری ندارند، در حالی که روح انقلاب اسلامی ایران از این موضوع شکل گرفته است.

برخی از این اندیشمندان در مطالعات میدانی و تئوریک خود به نکات و آموزه هایی رسیدند که با نگاه مادیگرایانه غربی قابل محاسبه نبود. از این رو در بهترین حالت به یگانه بودن انقلاب اسلامی اعتراف کردند و نیاز به ارائه تعاریف و نظریات جدید را یادآور شدند.

واقعیت امر این است که یکی از اصلی ترین دلایل ناکامی تئوریک غرب در تفسیر و تحلیل  انقلاب اسلامی ایران، نقش پررنگ معنویت در این انقلاب است. از آن جا که این عامل مهم اساسا قابل محاسبه و اندازه گیری نیست، نظریه پردازان غربی در شناخت و تحلیل انقلاب اسلامی با مشکل مواجه می شوند.

ایران قدرتمند

این مسئله در نوع سیاستگذاری مقامات غربی در تقابل با انقلاب اسلامی ایران نیز منعکس شده است. مقامات آمریکایی پس از حدود چهار دهه، با ایرانی قدرتمند رو به رو هستند. سران هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه توطئه های مستمری را علیه ایران اسلامی برنامه ریزی و اجرا کرده اند. توطئه هایی که یک به یک آن ها با شکست و ناکامی مواجه شده است.

پیروزی های محور مقاومت در سوریه و عراق با حمایت مستقیم جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. این در حالی بود که مطابق اراده غرب و تلاش آن برای تحقق طرح خاورمیانه بزرگ، قرار بود داعش و دیگر گروههای تروریستی و تکفیری همچنان در نقاطی از عراق و سویه به خلافت و ویرانگری بپردازند.

مذاکرات هسته ای ایران و اعضای 1+5 و کلیت قرار گرفتن قدرت های بزرگ نظام بین الملل در مقابل ایران پای میز مذاکره و گفتگو نیز نشان از قدرت ایران در دوران پس از انقلاب بود. مسلما اگر غرب می توانست توان هسته ای و نظامی ایران را نابود کند، در این خصوص درنگ نمی کرد و اساسا مذاکره با ایران و دادن برخی امتیازات به کشورمان در قاموس آن جایی نداشت.

سرنوشت محتوم ترامپ

پس از حضور پر شور مردم در راهپیمایی و جشن سالگرد پیروزی غرور آفرین انقلاب اسلامی ایران، مانند هر سال عصبانیت و خشم مقامات آمریکایی از عظمت و قدرت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی شعله‌ور شد. این وضعیت نشان می دهد ترامپ نیز سرنوشتی مانند پیشینیان خود در تقابل با انقلاب اسلامی خواهد داشت. وی نیز در مسیر مخالفت با خواست مردم ایران محکوم به شکست و تباهی است. ترامپ در نخستین سال ریاست‌جمهوری خود،‌ سال 2017 میلادی، با شکست و فقدان مهره‌های تکفیری و متوحش وابسته به کاخ سفید در عراق و سوریه رو به رو شد.

هم اکنون در ابتدای سال 2018 میلادی، ترامپ بیش از هر زمان دیگری خود را در برابر انقلاب اسلامی ایران ناتوان و شکست خورده حس می کند. بدون شک، ترامپ نیز به مانند کارتر، ریگان، بوش پدر، کلینتون، بوش پسر و اوباما به نماد شکست در برابر “ایران قدرتمند” تبدیل خواهد شد.

انقلاب اسلامی با وجود تهدیدها، هنوز هم به آرمان های خود پای بند است و پشتیبانانی دارد که حاضرند در مسیر این اهداف جانفشانی کنند. تا زمانی که مردم پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستند، دشمن از آسیب رساندن به آن ناتوان خواهد بود. با این حال محاسبات مادی سیاستمداران و اندیشمندان غربی ابعاد معنوی انقلاب اسلامی را درک نمی کند.

انتهای پیام/ خطب شکن/ ی