استاد حوزه و اخلاق تاکید کرد: کسانی که در جلسات شهدا شرکت نمی کنند، ضرر بزرگی می کنند، آن ها متوجه مشکلات روحی شان نیستند، این افراد تصور می کنند احتیاجی به این مراسم ها و یاد شهدا ندارند، در حالی که روح آن ها محتاج نظر و کسب روزی از طرف شهدا است.

این استاد مذهبی در ادامه ضمن اشاره به آیه ۱۱۱ سوره توبه و ۲۰۷ سوره بقره عنوان کرد: خدا به شهید دو وعده و هدیه می دهد: یکی در سوره توبه می فرماید: کسی که جان خود را در راه خدا فدا می کند خداوند در مقابل به او وعده بهشت می دهد، به بیان دیگر جان شهید را می خرد و در مقابل بهشت را به او عطا می کند.

این سخنران افزود: خداوند در آیه ۲۰۷ سوره بقره نیز به داستان لیله المبیت و خوابیدن حضرت علی علیه السلام به جای پیامبر اکرم (ص) و نجات حضرت رسول صلوات الله علیه اشاره می کند و خداوند جریان آن شب را این گونه مطرح می کند که هر کس نفس و جان خود را به خدا می فروشد، در عوض خشنودی و رضایت خداوند را می گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک ۳۹ فجر انقلاب اسلامی ایران، عنوان کرد: انقلاب ما یک انقلاب استثنایی بود، چرا که بیشتر انقلاب ها توسط ارتش یا گروهی اتفاق می افتد مانند خاندان پهلوی که به پشتوانه انگلیس به کل کشور مسلط شدند.

وی یادآور شد: اما انقلاب ما به این شکل نبوده و این گونه بود که یک شخصیت دینی و روحانی ابتدا حوزه های علمیه را بیدار می کند و سپس دانشگاه ها و مراکز علمی و خواص جامعه را تحریک می کند و به دنبال آن کل مردم را به حرکت در می آورد، تا جایی که هنگامی که نظرسنجی کردند، بیش از ۹۸ درصد رأی آری به جمهوری اسلامی دادند و در هیچ جای جهان همچنین انقلابی را سراغ نداریم.

آیت الله مهدوی اضافه کرد: دشمنان ما یک مرتبه با یک انقلاب بی نظیر و استثنایی مواجه شده بودند، چرا که آمریکایی ها انقلاب های شوروی و فرانسه را دیده بودند اما هیچ یک به این شکل نبود و علت آن، این بود که در انقلاب ایران، فکرها ساخته شد و مردم کل جامعه حرکت کردند و حکومت طاغوت را ساقط کردند و تجربه جنگ و خون های زیادی که در این مسیر ریخته شد، باعث شد انقلاب ما بیمه شود.

این مسئول ادامه داد: عده ای رفتند و با ریختن خون خود و فدا کردن جانشان ریشه های درخت انقلاب را آبیاری کرده و قوت بخشیدند و مهم ترین آن هم هشت سال اول انقلاب بود که بیش از ۳۰۰ هزار شهید تقدیم نظام و اسلام شد.

وی تاکید کرد: اگر این جنگ تحمیلی هشت ساله و این شهدای عزیز ما نبودند، شاید امروز این جوانان امروز در خط و مسیر انقلاب نبودند، به عنوان مثال شهید بهشتی تا هنگامی که زنده بودند کسی قدر و منزلت او را نمی شناخت و بارها مورد تهمت و توهین مردم قرار می گرفتند ولی هنگامی که شهید شدند، گوهر وجودی این شهید مظلوم برای همه مشخص شد.

امام جمعه موقت اصفهان، در ادامه ضمن اشاره به تاکیدهای مکرر مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: آنچه امروز موردنیاز جامعه و نظام است، حفظ و تقویت روحیه انقلابی است، همانطور که در اوایل انقلاب دشمن تصور می کرد که با کودتا (همچون کودتای نوژه) می تواند نظام حاکم بر جامعه را به دست بگیرد.