2099621
۱۱:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

روزنامه مصری خبر داد؛

ایران در سالروز انقلاب، با موشک «قدر» قدرت نمایی کرد

وبگاه یک روزنامه پُرتیراژ مصری، با اشاره به نمایش موشک «قدر» در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در تهران، از آن به نام «قدرت نمایی» یاد کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ وبگاه روزنامه «الیوم السابع» مصر، یکی از پرتیراژ‌ترین روزنامه‌های این کشور، نوشت، «ایران امروز یکشنبه سی‌ونهمین سالروز انقلاب سال 1979 را با راهپیمایی‌هایی مملو از جمعیت در بیشتر شهرهایش، گرامی داشت».

الیوم السابع در خبری کوتاه عکس‌هایی از موشک «قدر» را منتشر کرد که در مراسم سالروز پیروزی انقلاب در تهران به نمایش گذاشته شد و با بیان اینکه مردم «شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا» سر دادند، نوشت: تهران از این مناسب برای قدرت نمایی استفاده کرد.

الیوم السابع نوشت: تهران از این مناسبت استفاده کرد تا قدرت نمایی کند. سپاه پاسداران ایران دو موشک دوربُرد از نوع «قدر F» در خیابان‌های ایران به نمایش گذاشت.

موشک قدر ازجمله موشک‌های بالستیک و دوربرد ایران است که در  دو نوع F و H تاکنون ارائه شده که نمونه اول، دو هزار و نمونه دوم یکهزار و 700 کیلومتر بُرد دارد.

این روزنامه در خبری دیگر با انتشار 16 عکس از روزهای انقلاب اسلامی، مهم‌ترین ایستگاه‌های تاریخی انقلاب ایران را مرور کرد.

انتهای پیام/ فارس/ ن