1508_773
۱۰:۴۸ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

کارشناس ارشد آسیب شناسی ورزشی مطرح کرد؛

عضلات ضعیف تر؛ دردهای بیشتر/ خانم ها یک ساعت در روز ورزش کنند

یک کارشناس ارشد آسیب شناسی ورزشی، گفت: آسیب های شایع در بین خانم ها بیشتر به درد زانو و در کمر منتهی می شود که عمده این دردها ناشی از ضعف عضلات و کم تحرکی است.

به گزارش صاحب نیوز؛ سعیده خرسندی در گفتگو با آرمان زنان اظهار کرد: امروزه بسیاری از زنان به دلیل عادات غلط روزمره و کم تحرکی دچار آسیب های مزمن مفصلی و یا استخوانی می شوند که در رده پایه، آسیب های گودی کمر و زانو درد بسیار شایع است و حتی این ناهنجاری ها می تواند بر مفاصل دیگر هم اثر بگذارد و درد مفاصل را به همراه داشته باشد.

وی افزود: شایع ترین درد در رده سنی بالای 30 سال، کمر درد و زانو درد است که به دلیل ضعف عضلات، کم تحرکی و تغییر ساختار مفاصل و یا استخوان ها است.

این کارشناس ارشد آسیب شناسی ورزشی با اشاره به ضعف عضلات به عنوان عاملی در درد زانو و کمر، بیان کرد: عادات غلط روزمره از جمله بد راه رفتن، بد خوابیدن، پشت میز نشستن طولانی مدت و راه رفتن زیاد افراد شاغل می تواند از عوامل ضعف عضلات و به دنبال آن اسیب های مفصلی باشد.

وی خاطر نشان کرد: خانم ها باید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند و روزانه حداقل یک ساعت ورزش را که بر اساس ساختار بدنی افراد و مطابق با رده سنی انجام بدهند.

انتهای پیام/ گ.ف