صاحب نیوز

1540133

تحولات خاورمیانه؛

کشف تجهیزات پیشرفته آمریکایی در مناطق تحت اشغال تروریست ها در سوریه+ تصاویر

نیروهای سوری موفق شدند در جریان پاکسازی مناطق آزاد شده در شمال شرق استان حماه، مقادیر زیادی تجهیزات نظامی آمریکایی را کشف و ضبط کنند.

کدخبر: 850735
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ @ ۰۸:۴۶

به گزارش صاحب نیوز؛ بعد از آنکه نیروهای سوری و مقاومت اواخر هفته گذشته موفق شدند، به حضور تروریست ها در جنوب استان های حلب و ادلب و شمال شرق حماه پایان دهند. نیروهای متخصص برای کشف هسته های خاموش، تله های انفجاری و … وارد این مناطق شدند.

نیروهای متخصص در جریان جستجوی خانه به خانه شهرک های آزاد شده موفق شدند مقادیر زیادی تجهیزات نظامی وابسته به تروریست ها را کشف و ضبط کنند.

رسانه «المراسلون» سوریه در همین خصوص اعلام کرد: نیروهای متخصص موفق شدند مقادیر زیادی تجهیزات پیشرفته آمریکایی از جمله «موشک ضد زره تاو، خمپاره، سکوی پرتاب خمپاره، دوربین های پیشرفته دید در شب، تجهیزات الکترونیکی و …» را کشف و ضبط کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، فرماندهان میدانی اعلام کرده اند که به احتمال زیاد ده ها انبار سلاح دیگر در مناطق تازه آزاد شده همچنان وجود دارد و تروریست ها در دو ماه گذشته فرصت نکرده اند تجهیزات را به مناطق مرکزی استان ادلب منتقل کنند.

نیروهای سوری و مقاومت اوایل زمستان امسال موفق شدند با چند عملیات گسترده، تروریست های «جبهه النصره، جیش العزه و …» را در مساحتی در حدود یک هزار و 200 کیلومتر مربع در جنوب استان های حلب و ادلب و شمال شرق استان حماه به محاصره خود دربیاورند.

نیروهای مقاومت اواخر هفته گذشته توانستند با پاکسازی بیش از 400 شهرک،کوه و ارتفاع به تروریست ها در این منطقه پایان دهند و ده ها تن از آن ها را به هلاکت برسانند.

انتهای پیام/ المراسلون/ ت.ج