omidtaei
۱۲:۳۵ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

عضو شورای شهر سمیرم خبرداد؛

پیگیری لغو یک قرارداد در زمینه نظافت شهر سمیرم

عضو شورای اسلامی شهر سمیرم، از پیگیری لغو قرارداد نظافت شهری و جمع آوری زباله سمیرم با یک شرکت خصوصی خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از سمیرم خبر، امید طایی پیرامون قرارداد واگذاری نظافت و جمع آوری زباله با یک شرکت خصوصی، که در فضای مجازی با انتقادهای بسیار دست به دست می چرخد به تبیین این موضوع پرداخته است.

وی تصریح کرد: یک شرکت اصفهانی برنده مناقصه اعلام شد و با توجه به صحبت های انجام شده باید این شرکت در طول یک هفته فعالیت آزمایشی داشته باشد و سپس برای بررسی و انعقاد قرارداد به جلسه شورا راه یابد، ولی متاسفانه بدون هماهنگی با شورا قرارداد قطعی منعقد شد.

طائی گفت: 11 بهمن ماه قراردادی به شورای شهر ارائه شد که ابتدای دی ماه انجام شده و در آن ۲۸ پرسنل شهرداری همراه با ماشین آلات و تجهیزات نظافتی در اختیار شرکت مذکور قرار گرفته و ۱۵ درصد حقوق ۲۸ پرسنل شهرداری به عنوان حق نظارت باید به شرکت پرداخت می شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت مذکور در قراردادی دیگر  مجاز به جذب پنج نیرو برای نظافت شهری بود و شهرداری ملزم به پرداخت ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال به ازای هر نیرو بود که بدون شک دریافتی این نیروها خیلی کمتر از این مبلغ است.

عضو شورای پنجم شهر سمیرم با انتقاد از انعقاد چنین قراردادی در شهرداری افزود: با توجه به اینکه شهرداری پرسنل مازاد و فاقد پست سازمانی داشته و مهمترین مشکل امروز شهرداری و دغدغه اصلی شورای شهر موضوع ۴۵ میلیارد ریال بدهی است بهتر بود از پرسنل داخلی استفاده شود.

وی از اعتراض نسبت به این قرارداد توسط شورا خبرداد و گفت: برخی از شرکت های شهرستان سمیرم نیز از اطلاع رسانی نامناسب این مناقصه اعتراض داشته و با پیگیری های صورت گرفته صحبت هایی مبنی بر لغو این قرارداد انجام شده است.

طائی اظهار کرد: شورای پنجم به دنبال کاهش هزینه های مازاد شهرداری و افزایش خدمات شهری به مردم سمیرم بوده و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام/ گ.ف