صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » سینمای ارزشی هنرمند ارزشی می خواهد

دیدگاه؛

سینمای ارزشی هنرمند ارزشی می خواهد

ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فیلم فجر به موردی اشاره کرد که حرف دل ملت انقلابی است، ملتی که برای حفظ ارزش ها و اعتقاداتشان بیش از ۲۰۰ هزار شهید دادند و امروز عده ای که فقط از شهادت نامش را شنیده اند، برای فرهنگ ما واژه می سازند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

صاحب نیوز؛ علی رضایی/  سینمای ما سال هاست که دیگر بوی معنویت و ارزش ها را نمی دهد، فقط یک سری داستان های بی محتوا و بی ارزش که فاقد ارزش های انسانی و اعتقادی است بر پرده سینمای کشور جلوه گری می کند، انگار آنها فقط فیلم را از لحاظ ارزش اقتصادی و پولی نگاه می کنند.

 ارتباطات ناسالم و غربزدگی در سینما باعث شده تا عده ای که فاقد هر گونه ایده و ارزش هستند برای سینمای ما تعیین تکلیف کنند و نگذارند افراد ارزشی وارد این عرصه تأثیرگذار شوند.

اگر کمی تأمل کنیم می بینیم سینما برای عده ای مکان چپاول و غارت شده، عده ای که فقط  به منافعشان می اندیشند و همه جا را اشغال کرده اند و این در حالیست که سینمای ایران به حال خود رها شده و دلسوزی هم ندارد.

وقتی به سخن امام خامنه ای (مدظله العالی) که می فرمایند: «هنر سینما یک هنر برتر است، کلید پیشرفت کشور در دست سینماگران است»، بیندیشیم، به این نتیجه می رسیم که هنر متعهد، هنر دینی و هنر انقلابی زمانی تحقق پیدا می کند که سینمای متعهد منظور جایگاه والای انسان و تعهد او به سایر انسان ها تحقق پیدا کند و ارزش های دینی، اخلاقی و انسانی در آن سینما ارزش داشته باشد.

ابراهیم حاتمی کیا که در طول سال های انقلاب بارها با اثراتش توانسته بسیار موفق عمل کند و با تولید این آثار موفق، ارزش های والای انقلابی و اسلامی ایجاد کند، این بار با اثر «به وقت شام» گوشه ای از مجاهدت های مخلصانه مدافعان حرم را از اسلام و انسانیت نشان داد.

سؤالی که در این بین مطرح می شود اینست که چرا عده ای در سینمای ایران جا خوش کرده اند و نمی توانند به غیر از محدوده خود کسی را ببینند و با واژه های نادرست و زشت قصد دارند عقده و حقارت خود را نشان دهند.

ابراهیم حاتمی کیا به سینمای متعهد و دینی می اندیشد، هنر را زمانی هنر می داند که به ترفیع درجه انسانیت بینجامد و نه تنزیل آن.

اکنون وقت آنست که دلسوزان انقلاب اسلامی فکری به حال سینمای از هم گسیخته ایران کنند که بسیاری از مشکلات فرهنگی و مسائل کشور در پس دیالوگ فیلم های آن می تواند حل و فصل شود و به درستی زمانی که فرهنگ کشور اصلاح شود اقتصاد هم اصلاح خواهد شد.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد