IMG13104447
۱۷:۴۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبرداد؛

صدور سند مالکیت برای ۲۳۰۰ هکتار از موقوفات استان/ تربیت بیش از ۸۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم در سطح استان اصفهان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به تلاش معاونت حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برای تثبیت مالکیت موقوفات و صیانت از حقوق واقفان نیک اندیش، تصریح کرد: با پیگیری های به عمل آمده و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان در سال جاری و تاکنون برای دو هزار و ۳۰۰ هکتار از موقوفات استان اصفهان سند مالکیت به نام موقوفه اخذ شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام  رضا صادقی صبح امروز در همایش یاوران وقف که در موقوفه انگورستان ملک اصفهان برگزار شد با بیان اینکه وقف در همه ادیان وجود دارد، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) بنیان گذار وقف در دین اسلام بودند و توصیه های زیادی در رابطه با وقف کرده اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مساجد، حسینیه ها، برخی از بیمارستان ها، دارالشفاها و درالقرآن ها را از جمله موقوفات موجود در کشور دانست که مردم از آن ها استفاده فراوانی کرده اند و گفت: در استان اصفهان بیش از ۱۵ هزار موقوفه به ثبت رسیده است که از این تعداد هفت هزار موقوفه شامل؛ مساجد، حسینیه ها، تکایا، حوزه های علمیه، بیمارستان ها، دارالشفاها و دارالقرآن ها هستند.

وی با اشاره به تلاش معاونت حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برای تثبیت مالکیت موقوفات و صیانت از حقوق واقفان نیک اندیش، تصریح کرد: با پیگیری های به عمل آمده و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان در سال جاری و تاکنون برای دو هزار و 300 هکتار از موقوفات استان اصفهان سند مالکیت به نام موقوفه اخذ شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان اصفهان ۷۱۸ امامزاده عظیم الشان به ثبت رسیده است گفت: مقام معظم رهبری(دامت برکات) درباره امامزادگان جلیل القدر فرموده اند: امامزادگان ثروت های معنوی ما هستند و باید به بهترین شکل ممکن به آنان رسیدگی و بقاع متبرکه نیز باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با اشاره به اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در سطح استان، خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه توانسته است با اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در طول چهار سال گذشته در سطح استان اصفهان بیش از ۸۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم که حداقل پنج جزء از قرآن کریم را حفظ هستند را تربیت کند.

انتهای پیام/ن