77
۱۹:۲۸ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

در همایش تجلیل از خیران و حامیان نیکوکار شهرستان شهرضا مطرح شد؛

توزیع بیش از چهار میلیارد وام بین مددجویان کمیته امداد شهرضا/ هرکجا مردم وارد صحنه شدند موفقیت قطعی بوده است

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا با بیان اینکه نیکوکاران شهرضایی امسال دو میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان به کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک کردند، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرضا به ۳۴۸ دانش آموز و ۵۷ دانشجو خدمات تحصیلی ارایه کرده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا شامگاه امروز در همایش تجلیل از خیران و حامیان نیکوکار شهرستان شهرضا که در سالن سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرضا به 348 دانش آموز و 57 دانشجو خدمات تحصیلی ارایه کرده، 611 نفر در برنامه های کانون فرهنگی شرکت کرده اند و به 585 نفر از نوعروسان و خانواده ها آموزش داده اند.

عبدالرزاق میرزایی، ادامه داد: در سال جاری 750 میلیون از کمک های مردمی در قالب صدقات، 600 میلیون در قالب طرح ایتام و محسنین،130 میلیون افطار و اطعام و 630 میلیون سایر کمک ها جمع آوری شده است.

وی، با بیان اینکه نیکوکاران شهرضایی امسال دو میلیارد و 110 میلیون تومان به کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک کردند، عنوان کرد: 680 میلیون کمک های دولتی و سایر منابع و چهار میلیارد و 100 میلیون تومان وام بین مددجویان توزیع شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا، با بیان اینکه امسال یک میلیارد و 400 میلیون تومان مستمری و کمک معیشت بین خانواده های تحت پوشش توزیع شده است، بیان کرد: مبلغ 132 میلیون تومان برای تقویت بنیه فرهنگی و تربیتی خانواده ها، 160 میلیون کمک هزینه جهزیه و 246 میلیون برای بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال، هزینه شده است.

میرزایی، تصریح کرد: در شهرستان شهرضا بیش از یکهزار و 250 حامی از 220 یتیم حمایت می کنند.

وی، اظهار کرد: تعداد بیماران صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرضا 200 نفر و تعداد بیماران از کار فتاده تحت پوشش 697 نفر هستند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا، عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تابع قانون مدیریت خدمات کشوری است و همه هزینه های اداری و حقوق و مزایای پرسنل آن از محل اعتبارات دولتی تأمین می شود و هیچ مبلغی از صدقات و کمک های مردمی در این زمینه هزینه نمی شود.

میرازیی، ادامه داد: هیچگونه کمکی از منابع دولتی و مردمی به جز مبالغی که در مردم نیکوکار در پایگاه های راهپیمایی روز قدس اهدا می کنند، به نیازمندان سایر کشورها داده نمی شود.

هرکجا مردم وارد صحنه شدند موفقیت قطعی بوده است

سرپرست فرمانداری شهرضا، نیز در این همایش اظهار کرد: مردم شهرضا دارای سابقه دیرینه در زمینه کمک به مستمندان، دستگیری از نیازمندان و یاری افراد بی بضاعت دارند.

محمدحسین داراب، تصریح کرد: وجود خیران و نهادهای حمایتی متعدد در شهرضا نشان می دهد روحیه کمک به هم نوع در بین مردم تا چه اندازه بالا است.

وی، با تأکید بر ضرورت استفاده از مشارکت مردم در همه زمینه ها، عنوان کرد: در هرکجا مردم وارد صحنه شدند و به مسئولان کمک کردند، موفقیت در طرح ها قطعی بوده است.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ن