صفحه اصلی » مذهبی » اخلاق ضامن حفظ سلامت معنوی جامعه است/ نبود اخلاق اسلامی عامل بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها

امام جمعه شهرضا:

اخلاق ضامن حفظ سلامت معنوی جامعه است/ نبود اخلاق اسلامی عامل بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها

امام جمعه شهرضا، گفت: بكوشيم اخلاق اسلامي را در جامعه ارتقاء دهيم و بتوانيم نسل امروز را رحيم و مهربان و به دور از خشونت تربيت كنيم.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۱ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سیف الله يعقوبي شامگاه سه شنبه در گردهمايي مسئولان هيئآت مذهبي در شهرضا که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره (س) این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: وجود هيئات مذهب يكي از نعمتهاي خداوند در هر شهر و روستا است.

وی در ادامه افزود: مسئولان هيئات مذهبي بايد قدر و منزلت خود را بدانند و شکرگزار این نعمت باشند که توانسته اند به نام ائمه اطهار و امام حسين (ع) جمعي از پير و جوان را دور خود جمع كنند.

امام جمعه شهرضا گفت: براي شكرگزاري اين نعمت، بايد اخلاق الهي را رعایت کنند زیرا این افراد الگوی دیگران در جامعه هستند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به ایجاد و تقویت گروهک های ترویستی در برخی از کشورهای اسلامی و با بیان اینکه منشاء همه خشونتها در طول تاريخ جهل است، بیان کرد: جهل يعني ناداني و نفهميدن مفهوم خداوند و سوء برداشت از مفاهيم قدسي، تا جايي كه سياه ترين و دشوارترين خشونتها، خشونت هاي ناشي از انگيزه هاي قدسي و ديني است، يعني به نام دين خدا آدم كشي، سربريدن، اسير كردن و ويران كردن خانه دیگران.

وی گفت: وقتي از علامه طباطبايي سوال شد كه چكيده و خلاصه همه معلومات خود را در يك جمله بيان كنند، ايشان فرمودند با مردم مهربان باشيد زيرا خداوند خود را در قران با دو صفت رحمان و رحيم معرفي كرده است.

امام جمعه شهرضا با بیان به اينكه نتيجه حضور در هيئات مذهبی و نماز جماعت بايد کسب اخلاق حسنه باشد، بیان کرد: بايد بكوشيم تا اخلاق اسلامي را در جامعه ارتقاء دهيم و بتوانيم نسل امروز را رحيم و مهربان و بدور از خشونت تربيت كنيم.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه اگر انسان به مسجد و نماز جماعت و هيئت عقيده دارد بايد از غيبت، تهمت و سخنان ناروا دور باشد، اذعان کرد: متأسفانه امروز گرفتاري ها از اخلاق اسلامی به دور است زیرا حجم زیاد پرونده هاي دادگستري و اختلافات خانوادگي و طلاق، به علت نبود اخلاق اسلامي در بين مردم ایجاد می شود.

وی تصريح كرد: زماني كه اعتماد باشد، مشاركت عمومي در مسير توسعه افزايش پيدا مي كنند و افراد بجاي اينكه پول و سرمايه خود را در بانك بگذارند آنرا در مسير توليد و توسعه سرمايه گذاري مي كنند.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: وقتي ارزشهاي اخلاقي در جامعه كمرنگ شود، خانواده ها به جاي تكيه بر اخلاق و دينداري، به سراغ مهريه هاي سنگين و قباله هاي آنچناني مي روند و اين موضوع مشكلاتي را در جامعه ايجاد مي كند كه امروزه شاهد آن هستيم.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: وجود سرمايه هاي مادي مثل آب، هوا، موقعيت جغرافيايي مناسب، معادن طبيعي و حاصلخيزي زمين، جمعيت جوان، همسايگان همسو و دسترسي به آبهاي بين المللي و جاذبه هاي توريستي از نعمتهاي خداوند در سرزمين ايران است.

وی در بخش ديگري از سخنان خود پيروزي انقلاب اسلامي را نتيجه اعتماد مردم به رهبري امام خميني دانست و گفت: مردم به امام اعتماد كردند و همه با هم يكي شدند تا توانستند بر رژيم طاغوت غلبه كنند و انقلاب اسلامي را به پيروزي برسانند و امروزه وظيفه مسئولان است كه اين اعتماد و رضايتمندي را در مردم ايجاد و حفظ كنند.

امام جمعه شهرضا در ادامه به مشكلات ازدواج جوانان اشاره كرد و افزود:  بايد به سرمايه هاي معنوي انقلاب همچون اعتماد ملي، رضايت مندي نسبي مردم، اعتبار جهاني و خوش بيني به آينده در كنار اين سرمايه هاي مادي، توجه كرد.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: مردم ولي نعمت ما هستند و بايد به مشكلات معيشتي و اقتصادي آنها توجه كنيم، البته در عمل نه با حرف باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تأکید کرد: ايجاد صندوق هاي كارگشايي و قرض الحسنه مي تواند بسياري از مشكلات اقتصادي افراد هيئت را حل كند و آنها را از مراجعه به بانكها و درخواست وام با بهره هاي سنگين بانكي نجات دهد.

به گزارش شهرضانیوز، در اين مراسم که به ميزباني هيئت امام حسن مجتبي (ع) برگزار شد، 200 نفر از مسئولان و هيئت امناي هيئات مذهبي شهرضا حضور داشتند.

انتهای پیام/ شهرضا نیوز/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + 15 =