صفحه اصلی » استان اصفهان » دهاقان » دهاقان منطقه مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی است

مدیر اداره برق شهرستان دهاقان:

دهاقان منطقه مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی است

مدیر اداره برق دهاقان گفت: چنانچه کشاورزان، دامداران و مرغداران بتوانند در زمینه انرژی خورشیدی به میزان هر ۱۰۰ کیلووات ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کنند، این هزینه در طول سه سال به دست می آید.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ اکبر ترابی شامگاه سه شنبه در جلسه مجمع بسیج شهرستان دهاقان با اشاره به درآمد حاصل از نصب انرژی خورشیدی در پشت بام منازل افزود: هر مشترک دهاقانی که دارای اشتراک برق است می تواند در پشت بام منزلش انرژی خورشیدی را نصب کرده و ماهانه ۷۲۰ هزار تومان درآمد کسب کند، کشاورزان نیز می‌توانند از انرژی خورشیدی در کنار زمین کشاورزی خود استفاده و درآمد کسب کنند.

مدیر امور برق شهرستان دهاقان، خاطرنشان کرد: اکنون در کشور استفاده از انرژی خورشیدی محقق شده و سازمانی هم برای بمنظور بهره برداری از این نوع انرژی تشکیل تا زمینه ایجاد نیروگاهها در کشور به وجود آید.

وی اظهار کرد: چنانچه کشاورز، دامدار و مرغداری بتواند در زمینه انرژی خورشیدی به میزان هر ۱۰۰ کیلووات ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کند، این هزینه در طول سه سال به دست می آید.

ترابی تصریح کرد: شهرستان دهاقان به سبب نبود آلایندگی زمینه مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی است و همه شهروندان و حتی کشاورزان، دامداران و مرغداران نیز می‌توانند با استفاده از این انرژی درآمد کسب کنند.

مدیر اداره برق شهرستان دهاقان افزود: میزان استفاده کشور ایران از انرژی پاک دو درصد است در حالی که در اروپا بیشترین استفاده از انرژی های نو می شود و اروپایی ها۲۰ درصد از انرژی خود را از این طریق بدست می آورند.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار / پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد