798156_365
۱۰:۳۹ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۶

معاون فرهنگی جامعه المُصطفی عنوان کرد:

جشنواره قرآن و حدیث المصطفی نهضت عظیم قرآنی در دنیا به پا کرده است

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه المصطفی، گفت: جشنواره بین المللی قرآن و حدیث المصطفی، نهضت عظیم قرآنی در دنیا به پا کرده و چهره قرآنی جمهوری اسلامی را بخوبی نشان داده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از مباحث، حجت الاسلام رضا شاکری معاون تربیتی و فرهنگی جامعه المصطفی پیش از ظهر امروز در اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی المصطفی اظهار کرد: ۱۱۶ طلبه از ایران و ۷۵ ملیت جهان در رشته‌های حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت تحلیل، حفظ ۱۵ جزء، حفظ جزء ۱۵، ۱۰، ۴ و ۳ در این دوره به رقایت پرداختند.

وی بیان کرد: این دوره از مسابقات با حضور 11 هزار و 800 نفر از طلاب المصطفی در داخل کشور و ۷۵ ملیت دیگر در جهان اسلام آغاز شد که از این تعداد هشت هزار و 800 نفر در بخش معارفی و سه هزار نفر در بخش مهارتی شرکت کردند، که در خاتمه ۱۱۶ نفر به مرحله‌نهایی راه‌یافتند.

حجت الاسلام شاکری افزود: مرحله مقدماتی بیست‌و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآنی و حدیث المصطفی از مهرماه امسال در دو بخش معارفی و مهارتی آغاز شد.

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه المصطفی گفت: جشنواره بین المللی قرآن و حدیث المصطفی نهضت عظیم قرآنی در دنیا به پا کرده است و در برخی کشورها هیاهو ایجاد کرده و چهره قرآنی جمهوری اسلامی را نشان داده است.

وی اذعان کرد: هدف این جشنواره ایجاد یک نهضت عظیم قرآنی در دنیا است و این جشنواره در برخی کشورها هیاهو ایجاد کرده و چهره قرآنی جمهوری اسلامی را نشان داده است.

حجت الاسلام شاکری با بیان اینکه این جشنواره انس و الفت با معارف قرآن و اهل بیت را ایجاد کرده است، افزود: یکی از اهداف مهم ما معرفی الگوهای قرآنی است چراکه قرآن ساحت های گوناگونی دارد و امسال با نکوداشت آیت الله مظاهری ساحت اخلاقی قرآن هدف قرار گرفت و در این جشنواره حتی خانواده طلاب هم در فرایندی مستقل درگیر جشنواره شدند.

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه المصطفی تصریح کرد: قریب به  500 دارالقرآنی در سطح جهان راه اندازی کردیم و امروز فارغ التحصیلان ما عهده دار این  مراکز قرآنی در شهر و کشور خود هستند.

وی بیان کرد:  11هزار طلبه غیرایرانی در این جنشنواره در رشتهای مختلف شرکت کردند که بیش از پنج هزار نفر از آنها از خارج ازکشور بودند.

معاون تربیتی و فرهنگی جامعه المصطفی ابراز کرد: هدف ما دراین جشنواره ارتقا توانمندی های قرآنی طلاب غیرایرانی است به نحوی که قرائت صحیح و خوش لحن برای فارغ التحصیلی طلاب غیرایرانی اجباری شده است.

انتهای پیام/ پ