صفحه اصلی » اقتصادی » استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های صنعت آب در اصفهان/ بسیج کمک های زیادی به مدیریت مصرف آب کرد

در اجلاس مجمع بسیج استان اصفهان مطرح شد؛

استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های صنعت آب در اصفهان/ بسیج کمک های زیادی به مدیریت مصرف آب کرد

اجلاس بزرگ مجمع بسیج استان اصفهان صبح امروز با حضور مسئولان سپاه و ادارات کل استان، در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ اجلاس بزرگ مجمع بسیجیان استان اصفهان صبح امروز با حضور هیئت های اندیشه ورز اقشار بسیج, کارگروه های موضوعی، تخصصی و نخبگان بسیج استان و همچنین مسئولان ارشد سپاه استان,،مدیران کل ادارات مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سردار جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه، در تالار همایش های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان برگزار شد.

رئیس کارگروه کشاورزی بسیج استان اصفهان در این اجلاس گفت: رونق کشاورزی موضوعی است که باید همه دستگاه ها برای تحقق آن دست به دست هم دهند و یکی از زیر ساخت ها تسهیلات بانکی است که باید با نرخ زیر 10 درصد ارائه شود.

محمدرضا نصر اصفهانی، در ادامه تشریح مشکلات حوزه کشاروزی خاطر نشان کرد: مشکلاتی که از سوی شهرداری ها به وجود آمده این است که برای گلخانه ها عوارض های بسیار سنگین تا 80 میلیون تومان وضع می شود که در این رابطه پیگیری های زیادی شده. تصمیم گیرنده شوراهای شهر است و برای همین پیگیری کار سخت است.

* کشاورزان حامی محصولات سالم هستند

مدیر کل سابق اداره جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: هزینه گاز رسانی در گلخانه ها بسیار سنگین است که اگر دولت این هزینه ها را تقبل نکند گلخانه ها با مشکلات جدی روبرو می شوند.

نصر اصفهانی تصریح کرد: لازم است به شرایط و عملیات خوب کشارزوی اهمیت داده شود تا از سالم بودن محصولات اطمینان حاصل کنیم، در حالی که بسیاری از کشاورزان امروزه به دنبال محصولات سالم و مبارزه با بیولوژیک هستند.

به گفته رئیس کارگروه کشاورزی بسیج استان اصفهان، تأمین مواد غذایی و امنیت غذایی در حوزه کشاورزی هم از مواردی است که باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود.

* بحران سد زاینده زود؛ خروجی بیشتر از ورودی

مدیرکل اداره آب و فاضلاب استان اصفهان که میهمان بعدی این اجلاس بود از خطر جدی کم آبی و تهدیدهای آن برای استان گفت و در این رابطه بیان کرد: مخزن سد زاینده رود که یک میلیارد و 500 میلیون متر مکعب ظرفیت دارد، در حال حاضر با میزان آب 129 میلیون متر مکعبی مواجه شده است.

هاشم امینی ادامه داد: ورودی سد زاینده رود از میزان خروجی آن کمتر است و برای همین برنامه های انقباضی از سوی وزارت نیرو در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل آب و فاضلاب استان اصفهان هم در این نشست گفت: کشور ایران در حوزه آب شرایط خوبی ندارد و این در این راه مشکلات زیادی داریم.

وی ادامه داد: شاید در ذهن همه بحث مدیریت عرضه آب خیلی مهم باشد ولی دوران مدیریت عرضه در دنیا گذشته است و باید در عین حالی که در بعضی از نقاط جغرافیایی که این امکان را دارد، به نحوی که آسیبی به مباحث اجتماعی و محیطی و کشاورزی وارد نشود در حد محدود انتقال آب داشته باشیم؛ ولی باید در موضوعات دیکر هم وارد شد که در این رابطه مدیریت مصرف باید سرلوحه کارها قرار بگیرد

امینی خاطر نشان کرد: چهار میلیون 80 هزار نفر تحت پوشش آب رسانی شهری هستند و بیش از دو میلیون و 800 هزار نفر هم از خدمات فاضلاب در استان اصفهان استفاده می کنند که میزان 70 درصدی استان اصفهان در حوزه فاضلاب کنار میانکین 35 درصدی کشور آمار قابل قبولی است.

* اصفهان، پیشتاز در حوزه آب و آب رسانی

این مسئول در جمع هیئت های اندیشه ورز بسیج استان گفت: امروزه به فاضلاب به عنوان یک کالای بی ارزش نگاه نمی شود؛ بلکه از آن به نام آب تغییر رنگ یافته یاد می شود که باید با استفاده از تکنولوژی های روز تصفیه شود و در جرخه بهره برداری قرار بگیرد.

به گفته امینی تصفیه خانه آب بابا شیخ علی، چاه های فلمن درچه، چاه های متفرقه و چاه های اجاره ای از منابع تأمین آب اصفهان هستند.

امینی ادامه داد: برخی از کارشناسان ما در اصفهان به ژاپن رفتند و پس از بازدید از طرح های شهر توکیو، سیستم هوشمند نظارت بر فشار آب را برای اولین بار در کشور ایجاد کردیم و در حال حاضر 324 نقطه از استان را تحت پوشش این خدمت قرار دادیم.

به گفته وی، بر اساس این تکنولوژی فشار آب کل استان را آنلاین رصد می کنیم.

مدیر کل آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد: بسیج در مقاطع مختلفی به کمک ما آمده است و در زمینه های مختلف مانند مدیریت مصرف آب و فرهنگ سازی اقدام های قابل تقدیری انجام داده است.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد