صفحه اصلی » اقتصادی » ضرورت بازگشت به فرهنگ قرض‌الحسنه برای بهبود اقتصاد کشور

امام جمعه اصفهان مطرح کرد؛

ضرورت بازگشت به فرهنگ قرض‌الحسنه برای بهبود اقتصاد کشور

امام جمعه اصفهان گفت: یکی از اهداف جمهوری اسلامی گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه به ویژه در سیستم بانکی کشور است و ایجاد بانک های تخصصی در این حوزه نشان دهنده توجه به بانکداری اسلامی است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۵ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به ضرورت اصلاح سیستم بانکی کشور، اظهار کرد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از طریق اصلاح ساختار سیستم بانکی ممکن می شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی در حوزه اشتغالزایی، عنوان کرد: باید سرمایه های مردمی در فعالیت های صنعتی و تولیدی به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه بازگشت به فرهنگ قرض‌الحسنه و گسترش آن، گامی مهم برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور به شمار می رود، افزود: یکی از اهداف جمهوری اسلامی گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه به ویژه در سیستم بانکی کشور است و ایجاد بانک های تخصصی در این حوزه نشان دهنده توجه به بانکداری اسلامی است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه بانک‌ها باید بخشی از سرمایه خود را در امور تولیدی سرمایه‌گذاری کنند، گفت: تا جایی که ممکن است باید کارمزد تسهیلات را کاهش داد تا مشکلات مردم هر چه زودتر برطرف شود.
انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!