563744
۱۴:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۳۰

کارشناس مسائل سیاسی:

میزان گرایش به تشیع در منطقه افزایش یافته است/ نگاه جوانان انقلابی منطقه به عملکرد ما دوخته شده است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: گرایش به سمت شیعه زیاد شده است. بسیاری از مردم فلسطین شیعه شدند اما مجبورند تقیه کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا تاج الدین در نشست سیاسی با موضوع روشنگری و دستاوردهای انقلاب اسلامی در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) شهرستان خوروبیابانک اظهار کرد: مزدم بعد از چهار دهه هنوز هویت اسلامی خود را حفظ کرده اند؛ انقلاب های زیادی در جهان طی دوران های گذشته شکل گرفت. اما، زیاد دوام نمی آورد چون اهدافی که سران این انقلاب ها پیروی می کردند، محکم نبود.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: چگونه می شود که انقلاب ما ادامه دار می شود؟ در جواب میگوییم چون انقلاب های نام برده، انقلاب هایی مادی بودند. اما انقلاب ما انقلابی دینی بود و دین پاسخ همه مسائلی که ما نیاز دارین را جوابگوست. رهبری دینی ما باعث همدلی و وحدت مردم شد.

وی در مورد سخنرانی امام خمینی(ره) در جمع پرسنل نیروهای هوایی گفت: حضرت امام در این سخنرانی عنوان کردند که رمز پیروزی امروز ما اینست که اتکا به خداوند متعال داشتیم.

تاج الدین با بیان اینکه جوانان ما آرزوی شهادت می کردند و همانگونه که در صدر اسلام، سربازان از جنگ مقابل کفار استقبال می کردند، جوانان ما از مقابله با کفر ترسی نداشتند، عنوان کرد: سربازان ما شهادت را سعادت می دانند و ملت ما تا زمانی که پناهگاهش خداست پیروز است.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: امروز جوان هایی شبیه به جوان های دیروز هستند که به عنوان سرباز اسلام در عرصه بین الملل از کیان اسلام دفاع می کنند. ما شاهدیم که از احدی جز خدا نمی ترسند. آیا کسی به خاطر پول جرئت دارد سرش را از خاکریز بالا بیاورد و گلوله را به جان بخرد؟ این با عقل جور در نمی آید. جوانان انقلابی منطقه در پشت جبهه نگاهشان به عملکرد ماست.

وی افزود: گرایش به سمت شیعه زیاد شده است. بسیاری از مردم فلسطین شیعه شدند اما مجبورند تقیه کنند. میزان سواد کشور بسیار بالا رفته است. در دوران پهلوی ۴۷ درصد مردم با سواد بودند که در سر شماری سال ۹۰ به ۹۳ درصد رسید.پ

انتهای پیام/ن