صفحه اصلی » مقاومت » سوء مدیت های فرهنگی جامعه با حضور شهدای گمنام جبران می شود

یادداشت؛

سوء مدیت های فرهنگی جامعه با حضور شهدای گمنام جبران می شود

شهدای گمنام همیشه جبران کننده خون مردگی سوء مدیریت های فرهنگی جامعه هستند، آن هم زمانی که آقای ما از فرهنگی می گوید که با نفوذ استکبار به سمت و سوی ولنگاری سوق پیدا می کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲

صاحب نیوز-سید فضل الله بهرامی/ شهدای گمنام جبران کننده خون مردگی های سوء مدیریتهای فرهنگی جامعه امروز هستند.

در میان خادمان و میزبانان شهدای گمنام که در ایام شهادت مادرشان، حضرت زهرا (س) مهمان شهرستان بوئین میاندشت هستند جز تواضع، کرنش، احترام و اینکه بگویم شما به عنوان افتخار ایران و کشور و انقلاب اسلامی هستید چیز دیگری نمی‌توان گفت.

وقتی روحیه ایثار، جهاد و فداکاری بیاید، لطف خداوند هم خواهد آمد زیرا خداوند می فرماید: به یاری خدا بپاخیزید، خداوند شما را یاری خواهد کرد (آیه 40 سوره حج ) و درمورد شهیدان گمنام باید گفت که آیا خداوند فرزندان شما را یاری نکرد و آنها جاودانه نشدند؟ چه افتخاری بالاتر از این.

آنهایی که در این انقلاب و دفاع مقدس شهید شدند در بهشت جای ندارند بلکه در فردوس اعلی هستند، اما جدای این جایگاهشان برادرانی داشتند که هیچگاه به آغوش مادر چشم انتظارشان نرسیدند و گمنام لقب گرفتند.

بهشت جای شهیدان والا مقام نیست بلکه جایگاه مؤمنین عادی است، آنها جایشان فردوس اعلی است و جایگاه برتری دارند. آن چیزی که انسان باید به دنبال آن باشد بهشت نیست، بلکه چیزی نیست جز رضای حق، خشنودی خدا و لبخند الهی.

در روایات اشاره شده است که خداوند به شهیدان در میدان رزم لبخند می زند. این لبخند به معنای رضایت است. یضحک به معنای رضایت حق است. آن چیزی که مهم است رضایت خداوند است. شهدای گمنام در پیشگاه خداوند محشور شده با مادرشان هستند.

شهدای ما هم در انقلاب تنها و مظلوم بودند و هم در دفاع مقدس. هیچ کس به ما کمک نکرد. خاطرات جنگ را به یاد بیاورید. حتی تا روزهای آخر چقدر ما تنها و مظلوم بودیم و در کنار این تنهایی و مظلومیت، ایستادگی و مقاومت ما چقدر زیاد بود.

کشوری در برابر دشمن می‌ایستد در حالی که ابرقدرت‌ها از دشمن پشتیبانی می‌کنند، برای او پل هوایی می‌زنند، اسلحه و امکانات می‌آورند و در دنیای سیاست و تبلیغات به او کمک می‌کنند و هیچ کس به ما کمک نکرد. اما باید دانست که کمک خداوند بزرگ و لطف و نگاه ولی عصر (عج) و ارواح طیبه ائمه هدی و انبیاء و این مردم چه کرد.

ما تنها و مظلوم بودیم. فرزندان این خاک  مظلومانه جنگیدند. مظلومانه شهید شدند و برخی مظلومانه و غریب در خاک خفتند که امروزه میزبان قدوم پربرکتشان در این شهرستان هستیم.

ما اخلاقی جنگیدیم. شهدای ما بویژه شهدای گمنام ما اخلاقی جنگیدند، اخلاقی جنگیدند که امروز هرجا سخن ازشهید می آید کوچک و بزرگ این مردم  با دلی مملو از نیاز به استقبالشان می روند و دخیل می بندند.

شهدای گمنام سرمایه بزرگ اجتماعی ما هستند. من نمی‌خواهم سخنی بگویم که مطابق با واقعیت نباشد. خدا شاهد است وقتی به محضر خانواده شهدا می‌رویم و مدتی با آنها صحبت می‌کنم از آنها روحیه می‌گیرم.

یاد و دیدار این شهدا و در کنار قبور مظلومشان بودن نیز موجب آرامش است، آن هم زمانی که آقای ما از فرهنگی می گوید که با نفوذ استکبار به سمت و سوی ولنگاری سوق پیدا می کند و این مظلومان تاریخ هرگاه بر روی شانه های این مردم تشیع شدند جبران خون مردگی های سو مدیریت در عرصه های فرهنگی را به دوش کشیدند.

برخود لازم میدانم حال که بر سر سفره عند ربهم یرزقون های امروز نمک گیر شده ایم از بنیاد حفظ آثار استان که در پی درخواست های مکرر این ناحیه در رابطه با موافقت مبنی بر خاکسپاری 2تن از شهیدان گمنام به این خواسته جامعه عمل پوشاندند و همچنین از آحاد مردم همیشه در صحنه شهرستان بویین میاندشت که به حق میزبان خوبی در این چند روز تشیع شهدا بودند کمال قدر دانی را داشته باشم و امیداورم میزبان  و امانتدار خوبی برای حضرت زهرا (س) در احترام به فرزندان عزیزشان باشیم.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ ن03

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد