salek
۰۷:۱۲ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۳

نماینده مردم اصفهان در جمع کشاورزان:

مسأله «آب کشاورزی» اولویت اول شرق اصفهان است/ به دنبال اجرای کامل قانون هستیم

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، گفت: فقر و محرومیت کشاورزان را می فهمیم و بر این اساس خواهان پرداخت خسارت به صورت کامل به کشاورز متضرر از خشکسالی هستیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام احمد سالک کاشانی عصر چهارشنبه، در جمع کشاورزان شهر ورزنه با اشاره به اینکه مردم شرق اصفهان مدافع انقلاب بوده اند، اظهار کرد: فقر، محرومیت و زکات بگیر شدن کشاورزان شرق اصفهان را به خوبی می فهمیم و به این واسطه خواهان اجرای کامل قانون هستیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، اولویت اول شرق اصفهان را آب کشاورزی خواند و افزود: کشاورز باید در نبود کشت و کار به خسارت نکاشت به صورت واقعی و کامل دست یابد.

وی با اشاره به قول استاندار اصفهان در خصوص دریافت مجوز حقابه گفت: اگر آب نیست برای همه نیست و اگر آبی موجود است باید برای همه باشد و در این رابطه استاندار اصفهان به دنبال مجوزی است که بتوان تامین حقابه برای کشاورزان را دریافت کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه قانون باید به صورت کامل اجرایی شود، تصریح کرد: مصوبات 9 ماده ای زاینده رود باید به صورت کامل اجرایی شود تا بتوان با اجرای کامل بندهای این مصوبه، باری از دوش کشاورزان برداشت.

وی به سفر خود به استان چهارمحال و بختیاری اشاره و خاطرنشان کرد: این که برای جلوگیری از برداشت بی رویه از زاینده رود انجام شد، 32 مورد بررسی و خدمت وزیر نیرو به منظور پیگیری کامل ارائه شد.

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه طلبکارانه در خصوص مطالبه مردم شرق اصفهان با وزیر نیرو صحبت شد، گفت: نمایندگان اصفهان به صورت هماهنگ در خصوص مسائل مرتبط با حوضه زاینده رود با وزیر نیرو صحبت کردند و از موضع طلبکارانه به مطالبه گری پرداختیم.

وی اذعان کرد: پرداخت حقابه کشاورزان و همچنین سرمایه گذاری برای احداث سد تونل سوم از جمله مباحث اولویت دار نمایندگان مجلس اصفهان است و با راه اندازی سد تونل سوم، شاهد دسترسی به 150 میلیون متر مکعب آب هستیم.

حجت الاسلام سالک کاشانی، با اشاره به اینکه به هیچ وجه از قانون گریزی دولت دفاع نخواهیم کرد، افزود: عبور از قانون از ناحیه دولت به هیچ وجه قابل دفاع نیست و در این رابطه انتقاد زیادی به دولت وارد است.

وی بیان کرد: امسال 70 میلیارد تومان از بودجه استان اصفهان برای مسائل آب در نظر گرفته شد و سال 97 حدود 74 میلیارد تومان در بودجه برای آب اصفهان در نظر گرفته شده است.

نماینده مردمی اصفهان در مجلس به تعطیلی طرح بن-بروجن اشاره کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته، هم اکنون طرح بن بروجن در تعطیلی به سر می برد و حرف ما این است که اگر قصد انتقال آب به چهارمحال را در سر دارید باید از سهمیه آب چهارمحال برای این طرح استفاده کرد.

 

انتهای پیام/ پ