صفحه اصلی » اقتصادی » ارائه تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی در تیران و کرون

فرماندار تیران و کرون خبر داد؛

ارائه تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی در تیران و کرون

فرماندار تیران و کرون با اشاره به ارائه تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران، کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی، گفت: سهم پیش بینی شده این تسهیلات برای شهرستان تیران و کرون ۴۱ میلیارد ریال است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ علی رحمانی در گفتگو با سفیر تیران و کرون، با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای نسل جوان کشور، اظهار کرد: تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران، کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی با موسسات عامل پرداخت می شود.

فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه این تسهیلات با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری پرداخت می شود، گفت: این طرح به استناد آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و با لحاظ شرایطی ارائه می شود.

وی افزود: متقاضیان بر اساس چارچوب و ضوابط تعریف شده، باید طرح های خود را از طریق سامانه کارا به ثبت برسانند و طرح ها باید در ذیل رسته های اولویت دار اعلام شده باشد که این رسته ها در قسمت مربوطه این سامانه در دسترس قرار دارد.

رحمانی با بیان اینکه برای اعطای تسهیلات، طرح ها به ترتیب به تأیید دستگاه اجرایی ذیربط و کارگروه اشتغال (کمیته فنی) شهرستان می رسد، خاطرنشان کرد: موسسات عامل پرداخت تسهیلات شامل بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید هستند.

فرماندار تیران و کرون تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات ارائه شده برای مناطق روستایی و عشایری مرزی چهار درصد، برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی شش درصد و  برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت  ۱۰ درصد است.

وی با بیان اینکه سهم پیش بینی شده این تسهیلات برای شهرستان تیران و کرون ۴۱ میلیارد ریال است، یادآور شد: متقاضیان باید قبل از درخواست تسهیلات و تصمیم گیری برای ارائه طرح، پیوست های ضمیمه به ویژه دستورالعمل اجرایی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری مطالعه نمایند.

وی گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از این تسهیلات به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد