pic-167203-1519163951
۰۸:۱۷ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵

کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی:

ایجاد ناآرامی داخلی هدف دشمن در توقف حرکت روشن انقلاب در منطقه است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: سناریوی دشمن از ایجاد اغتشاش های اخیر، به هم ریختگی داخلی و توقف حرکت مقتدرانه کشور و انقلاب اسلامی در سطح منطقه است.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن حاجیان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، با اشاره به حوادث و اتفاقات اخیر در کشور، اظهار کرد: حوادث دی ماه تا دختران خیابان انقلاب و اتفاقات اخیر توسط دراویش نشان داد که دشمن طراحی گسترده ای را برای تضعیف نظام اسلامی در نظر گرفته که حرکت مقتدرانه کشور در منطقه را تحت الشعاع قرار داده است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: حرکت اول دشمن در پیاده کردن هدف خود، ایجاد ناآرامی با بیان مشکلات معیشتی بود که با شکست رو به رو شد و حضور به موقع مردم آگاه و بصیر، توانست غائله فتنه گران را پایان دهد.

وی با بیان اینکه فرمان این ناآرامی ها در کشور فرانسه کنترل می شود، گفت: همه این اغتشاش ها از خارج از کشور هدایت و به دنبال تحریک جریانات داخلی در کشور برای تنش آفرینی گسترده است.

حاجیان با اشاره به ماجرای دختران خیابان انقلاب تاکید کرد: دشمن به گونه ای مساله حجاب را نشانه گرفت که نزدیک به 51 درصد جمعیت کشور را قشر بانوان تشکیل می داد و در این خصوص ماجرای خیابان انقلاب و برداشتن روسری ها را مطرح کرد ولی به دلیل اینکه قشر بسیار زیادی از بانوان جامعه با حجاب مشکلی نداشتند، این پلان دشمن با شکست مواجه شد.

بهره برداری دشمن از جریانات داخلی و سوء استفاده از ظرفیت آنان در کشور، نکته دیگری بود که این کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد و افزود: دشمن در پلان سوم حرکت خود با فعال کردن جریانات و گسل های اجتماعی کشور و بمباران خبری در اعلام دستگیری قطب دراویش، باعث وقوع اتفاقات اخیر در خیابان پاسداران و شهادت تعدادی از حافظان امنیت در کشور شد.

وی با اشاره به حمایت ضد انقلاب و منافقان از اغتشاشات اخیر در کشور گفت: دشمن با ایجاد فضای سنگین تبلیغاتی در کشور به دنبال برهم زدن امنیت کشور در بخش های مختلف است و در این خصوص مردم باید هوشیار بوده و متولیان امر با برهم زنندگان نظم کشور برخورد شدیدی به عمل آورند.

کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: دشمن قطعا پلان های دیگری را برای ضربه زدن به امنیت داخلی کشور در نظر دارد و با قوی تر شدن بازو و توان کشور، فتنه آفرینی خود را پیچیده تر کرده است.

وی با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی افزود: دشمن فهمیده است که انقلابی که 40 سال دوام داشته با تهدید و جنگ آسیبی نخواهد دید و به این دلیل برنامه های نفوذ، اغتشاشات و فتنه را برای زمین گیر کردن انقلاب اسلامی در نظر گرفت.

حاجیان با اشاره به گسترش نفوذ در کشور اظهار کرد: زمانی که برخی مسئولان رفتارهایی نشان دهند که دشمن احساس کند، برخی در کشور به دنبال کوتاه آمدن از اصول و مبانی انقلاب هستند، به سمت نفوذ و رخنه در داخل کشور می رود و با ضعیف شدن برخی دستگاه های داخلی در پی پایه ریزی اهداف خود خواهد بود.

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ گ.ف