صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۵ منزل مسکونی در دهاقان دستگاه سنجش گاز رادون دریافت کردند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان خبر داد؛

۱۵ منزل مسکونی در دهاقان دستگاه سنجش گاز رادون دریافت کردند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان گفت: گاز رادون به عنوان دومین عامل سرطان ریه مشخص شده و تاکنون ۱۵ منزل در دهاقان دستگاه سنجش گاز رادون دریافت کردند که شش ماه دیگر مورد سنجش قرار گرفته و در صورت وجود این گاز راهکارهایی برای حفظ اعضاء خانواده از خطرات آن ارائه می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حشمت الله ثالثی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، با اشاره به اهمیت کنترل آلودگی هوای داخل ساختمان ها در شهرستان دهاقان افزود: سنجش گاز رادون به عنوان دومین عامل سرطان ریه بعد از سیگار، در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از مضرات این گاز، شرکت کنترل کیفیت هوا  در نظر دارد تعدادی از منازل مسکونی شهرستان را به صورت رایگان مورد سنجش گاز رادون قرار دهد.

وی تصریح کرد: رادون گازی بی رنگ و بو است که در دل زمین تشکیل و از طریق منافذ زمین وارد فضای داخل ساختمان می شود و برهمین اساس ملاک سنجش این گاز، فضاهای سربسته و همکف زمین هستند.

ثالثی با بیان اینکه گاز رادون در تمام نقاط طبیعت وجود دارد، عنوان کرد: آنچه مهم است میزان این گاز است که آیا از حد مجاز استاندارد بیشتر است یا خیر؟
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان افزود: شهروندان نباید نگران باشند، چرا که در صورت وجود گاز رادون بیش از حد مجاز استاندارد، می‌توان با راهکارهای بسیار ساده، خود را از خطرات آن حفظ کرد.

وی اظهار کرد: تاکنون ۱۵ منزل در دهاقان دستگاه سنجش گاز رادون دریافت کردند که شش ماه دیگر مورد سنجش قرار گرفته و در صورت وجود کاز رادون راهکارهایی برای حفظ اعضاء خانواده از خطرات این گاز ارائه می شود.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ گ.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد