636329733458173599
۱۶:۴۷ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵

در دیدار وزیر علوم و رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با سفیر سوئیس عنوان شد؛

دانشگاه صنعتی اصفهان، مسئول پروژه همکاری‌های علمی ایران و سوئیس

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با سفیر سوئیس با اشاره به انتخاب دانشگاه صنعتی اصفهان برای پیگیری تعاملات و ارتباطات علمی و دانشگاهی ایران با سوئیس، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران با مسئولیت دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور ارتقاء همکاری علمی با این کشور تأکید کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ وزیر علوم، تحقیقات وفناوری در دیدار با  مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در ایران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سفر معاون وزیر علوم سوئیس به ایران در بهار سال آینده، انجام این سفر را گامی مؤثر برای پیشبرد و ارتقای همکاری‌های علمی، آموزشی و فناورانه دو کشور عنوان و ابراز امیدواری کرد: در این سفر، تعدادی از رؤسای دانشگاه‌های برتر سوئیس حضور داشته باشند تا در نشستی مشترک با رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران، زمینه‌های توسعه و تحکیم همکاری‌های علمی را مورد بحث و برنامه‌ریزی قرار دهند.
منصور غلامی افزود: نقشه راه توسعه مناسبات دو جانبه ایران و سوئیس که به امضای رؤسای جمهور دو کشور در اسفند ماه ۱۳۹۴ رسید، از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. همکاری‌های علمی مندرج در این سند نیز نشان از اهمیت این حوزه دارد و ما آمادگی کامل خود را برای عملیاتی کردن این تفاهمات اعلام می‌ کنیم.
وی با بیان این که جمعیت مسلمان و ایرانیان غیر مقیم در سوئیس، جمعیتی قابل توجه است، تأکید کرد: ایرانیان متخصص زیادی نیز در سوئیس حضور دارند که می‌توانند به توسعه همکاری‌های دو کشور کمک کنند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به انتخاب دانشگاه صنعتی اصفهان برای پیگیری تعاملات و ارتباطات علمی و دانشگاهی ایران با سوئیس، گفت: با توجه به ظرفیت‌های کشور سوئیس در آموزش دوره‌های فنی و اجرای برنامه‌های مهارت‌آموزی، افزون بر ظرفیت‌های علمی و فنی و دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان، دو دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی هم در نشست‌های آتی حضور یابند و از تجربیات به دست آمده در این زمینه بهره‌مند شوند.
سفیر سوئیس درتهران نیز در این دیدار با تأکید بر علاقه‌مندی و اراده بالای دولت متبوع خود در توسعه همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران از جمله همکاری‌های علمی و فناورانه اظهار کرد: برای بهره‌گیری بیشتر از نشست آتی مسئولان وزارت علوم دو کشور در بهار سال آینده در تهران، به نظر می‌رسد تعیین محورهای مشخص همکاری میان دو کشور می‌تواند سرعت بخشی به برنامه‌های توسعه تبادلات و همکاری‌های علمی فیمابین را به ارمغان آورد.
مارکوس لایتنر همچنین به حضور مؤثر تعداد زیادی از محققان و استادان ایرانی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فناورانه سوئیس اشاره کرد و گفت: حضور این افراد سرمایه بسیار خوبی برای ارتقای ارتباطات و همکاری‌های علمی میان دو کشور به شمار می‌رود.
انتهای پیام/ن