3-1-660x330
۱۹:۲۱ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵

با حضور مسئولان شهرستان:

نخستین اتوماسیون غیرحضوری صدور دفترچه بیمه درمان کشور در شهرضا رونمایی شد

رییس بیمه تأمین اجتماعی شهرضا گفت: نخستین اتوماسیون غیرحضوری دفترچه بیمه درمان کشور، در شهرضا رونمایی شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ نجفقلی عالی‌پور شامگاه امروز در مراسم رونمایی از نخستین اتوماسیون غیرحضوری صدور دفترچه بیمه درمان کشور که در دفتر کارگزاری رسمی 98 تأمین اجتماعی شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: بیمه، یکی از مهمترین عرصه های خدمت رسانی در کشور است که در دوران بعد از انقلاب اسلامی شاهد رشد و توسعه بسیاری بوده است.

وی، اظهار کرد: بر اساس سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و همچنین اصول اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است، واگذاری امور به بخش خصوصی از اهمیت زیادی برخوردار است و صنعت بیمه نیز، یکی از مهمترین بخش‌هایی است که قابلیت اجرای این اصل را دارد.

رییس بیمه تأمین اجتماعی شهرضا، گفت: کارگزاری های رسمی تأمین اجتماعی در سراسر کشور، هر روزه محل مراجعه شمار بسیاری از بیمه گذاران و بیمه شدگانی است که برای انجام امور بیمه ای خود به این مراکز مراجعه می ‌کنند.

عالی‌پور، در ادامه افزود: یکی از مهمترین درخواست های مراجعان به کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی، تعویض دفترچه بیمه درمان است؛ اما با توجه به شمار فراوان درخواست ها در این زمینه لازم بود تا سیستمی طراحی شود که از اتلاف وقت مراجعان جلوگیری شود.

وی، بیان کرد: شرکت «نظرپرداز کارا» به عنوان یکی از شرکت های ارایه کننده خدمات الکترونیک با طراحی سامانه‌ای تحت عنوان «کارگزار همراه» زمینه ای فراهم کرده است که متقاضیان تعویض دفترچه بیمه درمان تأمین اجتماعی، بدون مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.

رییس بیمه تأمین اجتماعی شهرضا، اضافه کرد: در این روش با حذف زمان انتظار بیمه شدگان در مرحله چاپ و صحافی دفترچه بیمه، فرایند صدور آن را به حداقل زمان ممکن، کاهش می‌دهد.

عالی‌پور، تصریح کرد: این روش مزایای دیگر از جمله کاستن از شمار سفرهای درون شهری، کاهش آلایندگی زیست محیطی و ایجاد بستری مناسب برای ارایه خدمات الکترونیک بیشتر در آینده را، دارد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: شهرستان شهرضا یکی از شهرستان های اصفهان در جنوب این استان قرار دارد و به دلیل موقعیت بین راهی و مهاجرپذیر بودن، از اهمیت زیادی برخوردار است که پیش از این نیز محل اجرای پایلوت پروژه های بزرگ ملی در بخش های مختلف بوده است.

رییس بیمه تأمین اجتماعی شهرضا، گفت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی خاص شهرضا، کارگزاری رسمی تامین اجتماعی آن نیز همواره محل مراجعه شمار فراوانی از بیمه شدگان است، بنابراین این شهرستان محل مناسبی برای اجرای پایلوت این طرح در نظر گرفته شد.

عالی‌پور، تصریح کرد: طرح «کارگزار همراه» برای نخستین بار در کشور در کارگزاری رسمی 98 شعبه شهدای شهرستان شهرضا اجرا شد و پس از آن در کارگزاری 67 شعبه یک اصفهان و کارگزاری شهرستان خمینی شهر اجرا می‌شود و سرانجام پس از رفع نواقص احتمالی، در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی، اظهار کرد: پیش از این عبدالرسول آقاهادی و مهندس ملبوسی زاده معاونان بیمه‌ای و فناوری اطلاعات اداره کل تأمین اجتماعی استان اصفهان از روند اجرای این پروژه در شهرضا بازدید کرده اند.

رییس بیمه تأمین اجتماعی شهرضا، بیان کرد: در این طرح کلیه بیمه شدگان تأمین اجتماعی می‌توانند پس از نصب برنامه «کارگزار همراه» بر روی تلفن همراه خود، مراحل درخواست صدور دفترچه را انجام و پس از دریافت پاسخ از کارگزاری مبنی بر آماده شدن دفترچه بیمه جدید، برای دریافت آن قدام کنند.

بر اساس این گزارش، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی، امام جمعه شهرضا و مهندس سرحدی نماینده و مسئول واحد انفورماتیک فرمانداری شهرضا حضور داشتند.

انتهای پیام/شهرضانیوز/پ