صفحه اصلی » اقتصادی » نرخ بیکاری در تحصیلکرده ها نسبت به سایر اقشار بالاتر است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:

نرخ بیکاری در تحصیلکرده ها نسبت به سایر اقشار بالاتر است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: امروز در جامعه بیشتر بیکاران تحصیلکرده ها هستند بطوری که نرخ بیکاری در افراد زیر دیپلم فقط ۹ درصد بوده و ما در این مورد مشکلی نداریم بلکه مشکل اصلی در مورد افراد تحصیلکرده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن نیرومند عصر روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دهاقان با اشاره به اینکه دغدغه اصلی کشور در زمینه اشتغال جوانان است، افزود: ایجاد اشتغال در کشور و شهرستان ها بستر مناسبی نیاز دارد که اکنون دولت در نظر دارد سیاست های مربوط به اشتغال را برای نخستین بار در کشور اجرا کند.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، تصریح کرد: شهرستان دهاقان در سطح استان رتبه اول در زمینه اشتغال را کسب کرده است زیرا فرماندار شهرستان و مسئولان همیشه در این زمینه پیگیری های لازم را انجام داده اند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد در جامعه به دلیل رکود، تورم و تحریم موجود در کشور زیر بار مسئولیت نرفته و نمی روند و چون در کشور سیاست های اقتصادی منجر به اشتغال در کشور نشده است بطوری که باید هر قدر رشد اقتصادی در کشور داریم رشد اشتغال نیز داشته باشیم و این دو رابطه مستقیمی دارند.

نیرومند افزود:  بیشتر بیکاران تحصیلکرده ها هستند بطوری که نرخ بیکاری در افراد زیر دیپلم فقط ۹ درصد بوده و ما در این مورد مشکلی نداریم بلکه مشکل اصلی در مورد افراد تحصیلکرده است.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به نرخ بیکاری در استان اظهار کرد: نرخ بیکاری در افراد تحصیل کرده در استان اصفهان ۲۰/۸ است، این در حالی ست که این نرخ  در کشور به ۲۰ درصد می رسد و در خواهران تحصیلکرده نیز نرخ بیکاری ۳۵ درصد است.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ ن

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد