صفحه اصلی » اقتصادی » کانال های کشاورزی شرق اصفهان ساماندهی می شوند/ خبر خوش برای کشاورزان بدهکار به بانک

نماینده مردم اصفهان در جمع کشاورزان بُن رود؛

کانال های کشاورزی شرق اصفهان ساماندهی می شوند/ خبر خوش برای کشاورزان بدهکار به بانک

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، گفت: پیرو پیشنهاد مدیر بانک کشاورزی استان اصفهان توافق نامه ای از تهران دریافت کردیم که کشاورزانی که بدهکار بانک هستند، با پرداخت پنج درصد از اصل وام و سود، تا یک سال تسهیلات آن ها استمهال شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن کامران شامگاه دوشنبه در جمع کشاورزان بخش بُن رود شرق اصفهان، با بیان اینکه متأسفانه برخی مسئولان حقایق را به مردم نمی گویند،  افزود: تمام هزینه ها در بودجه مشخص می شود و بعد از آن کسی نمی تواند ادعا کند که می تواند مبالغی را از بودجه دولتی دریافت کند.

وی ادامه داد: برخی مسئولان در این زمینه صادق نیستند، زیرا شورای نگهبان آن چه را که غیر از برنامه تعیین شده، بودجه باشد را تأیید نمی کند زیرا خلاف قوانین است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: سال آینده آب، برق، گاز و بنزین گران نمی شود و این موضوع در کمیسیون بودجه تصویب شده است، همچنین در رابطه با کمک به ایثارگران و خانواده معظم شهدا هم تصمیم گیری های خوبی اتخاذ شد که دیگر بین این عزیزان تفاوتی قائل نشوند.

کامران با اشاره به دعوت از مسئولان کشوری برای حضور در مناطق شرق اصفهان و بازید این آقایان از وضعیت مردم و کشاورزی، تصریح کرد: رئیس صندوق خسارت کشاورزی کشور در سفر به شرق اصفهان تضمین کرد که خسارت کشاورزان این منطقه را به صورت صد درصدی در صورت بیمه بودن محصولات پرداخت کنند.

وی ادامه داد: رئیس بانک کشاورزی استان اصفهان در جمع تعدادی از کشاورزان و نمایندگان آن ها در روستای اسلام آباد توافق کرذ که فشار به کشاورزان کاسته شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین پیرو پیشنهاد مدیر کل بانک کشاورزی استان اصفهان توافق نامه ای از تهران دریافت کردیم که کشاورزانی که بدهکار بانک هستند با پرداخت پنج درصد از اصل وام و سود، تا یک سال تسهیلات آن ها استمهال شود.

کامران در ادامه گزارش خود به کشاورزان شرق اصفهان، خاطر نشان کرد: مبلغ ۲۵ میلیارد تومان با صحبت ها و ارائه مستندات به وزیر کشور برای سازماندهی کانال های کشاورزی این مناطق دریافت کرده ایم که در زمان آن توزیع می شود.

وی تأکید کرد: این مبلغ فارغ از بودجه جهاد کشاوزی است و همچنین مبلغ پنج میلیارد تومان برای ساماندهی زاینده رود دریافت کرده ایم که بعد از مشورت با مسئولان ذی ربط این بودجه برای زاینده رود هزینه می شود.

رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی، گفت: حضور معاون وزیر راه در مناطق شرق اصفهان باعث شد تا پروژه های نیمه تمام با سرعت بیشتری انجام پذیرد و با تعهدی که وزیر داد امیدواریم در پایان سال ۹۷ شاهد افتتاح این طرح ها باشیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بازدید معاونت وزیر کشور نیز خروجی مثبتی داشت و مبالغی را به دهیاری های کوچک اختصاص داد و در فاز بعدی قول دادند برای دهیاری های بزرگ تر نیز مبالغی پرداخت شود.

وی اظهار کرد: همچنین به روستای کفران مقدار قابل توجهی قیر یارانه ای اختصاص داده ایم و مبلغ حدود ۴۱ میلیون برای بهداری این روستا در نظر گرفته شده است که با توجه به نیاز این مرکز هزینه خواهد شد.

کامران با بیان این که در رابطه با بیمه قالیبافی به نتایج خوبی رسیدیم، خاطر نشان کرد: بودجه خوبی هم برای این کار معین شد، همچنین تعداد قابل توجهی نیز بیمه کارگری برای منطقه بن رود در نظر گرفته ایم که افرادی که کارت فنی حرفه ای دارد می توانند برای بیمه شدن اقدام کنند.

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!