صفحه اصلی » اجتماعی » 73هزار خانوار عضو صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اصفهان هستند

مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر استان اصفهان:

73هزار خانوار عضو صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اصفهان هستند

مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر استان اصفهان، گفت:  73هزار خانوار عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان هستند.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۷ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ عماد استکی در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: شهرستان اردستان  در حال حاضر 25 نفر مستمری بگیر بازنشستگی پیش از موعد دارد.

وی افزود: طبق مصوبه ای که ابلاغ شد افرادی که دارای 70سال سن و 10 سال پرداخت حق بیمه در این صندوق هستند می توانند از مستمری بازنشستگی پیش از موعد بهره مند شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان گفت: ماموریت این صندوق بیمه کردن کشاورزان روستائیان و عشایر است تا بتوانند از مزایا تعهدات صندوق برخوردار بشوند

استکی با بیان اینکه 273هزار خانوار استان اصفهان مشمول طرح بیمه هستند، تصریح کرد:  73هزار خانوار عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان هستند.

وی تاکید کرد: تعهدات  این صندوق شامل پرداخت مستمری بازنشتسگی، مستمری از کارافتادگی کلی و پرداخت مستمری به بازمانده گان بیمه شده متوفی می باشد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان خاطرنشان کرد: افراد مشمول این صندوق شامل روستائیان،عشایر، کشاورزان و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر بوده که با ابلاغ جدید بیمه شدن بافندگان فرش، گلیم، جاجیم و سایر صنایع وابسته ابلاغ شده است.

استکی تصریح کرد: شهرستان اردستان از لحاظ تعداد بیمه شده دارای شرایط متوسطی بوده و رتبه 13 استان اصفهان را دارد که بالغ بر دو هزار و 100نفر بیمه شده در این شهرستان وجود دارد.

وی یادآوریی کرد: حق بیمه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بر اساس سطوح درآمدی که انتخاب شده محاسبه می شود و 15 درصد این سطح درآمد حق بیمه فرد محسوب می شود و برای کمک به این افراد 10 درصد حق بیمه را دولت به عنوان کمک پرداخت و تنها پنج درصد را خود فرد پرداخت می کند.

انتهای پیام/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد