IMG15333433
۱۴:۲۲ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۸

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان مطرح کرد؛

کشف هوش مصنوعی زمینه ساز انقلاب صنعتی چهارم/ فعالان اقتصادی باید با ابعاد گوناگون هوش تجاری آشنا شوند

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان گفت: انقلاب صنعتی سوم با کامپیوتر آغاز شد با اتوماسیون اداری و صنعتی عجین بود ولی انقلاب چهارم صنعتی از سال ۲۰۰۶ با خلق هوش مصنوعی تحول بزرگی در فضای کسب و کار ایجاد کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مسعود گلشیرازی در نشست تخصصی نقش و کاربرد هوش تجاری در مدیریت بازرگانی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به انقلاب صنعتی چهارم و تاثیر آن در فضای کسب و کار گفت: انقلاب صنعتی سوم با کامپیوتر آغاز شد با اتوماسیون اداری و صنعتی عجین بود ولی انقلاب چهارم صنعتی از سال 2006 با خلق هوش مصنوعی تحول بزرگی در فضای کسب و کار ایجاد کرد.

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان خاطر نشان کرد: استفاده از دیتا و اطلاعات پراکنده برای بهبود روابط تجاری با مصرف کنندگان در قالب هوش مصنوعی بسیار مهم و اثرگذار است.

وی با اشاره به برگزاری همایش و نشست های تخصصی کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی در پرداختن به  انقلاب صنعتی چهارم  عنوان کرد: فعالان اقتصادی بایستی با  ابعاد گوناگون هوش تجاری آشنا شوند.

بهروز مینایی در این نشست به نقش داده کاوی هوش تجاری و داده های پراکنده پرداخت و گفت:شرکت های موفق تجاری از اطلاعات و داده های فضای کسب و کار نهایت بهره برداری را انجام می دهند.

مدیرعامل پیشین بنیاد ملّی بازی‌های رایانه‌ای ایران تصریح کرد: هوش تجاری یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی و مدل های کسب و کار و داده های پراکنده  جهت دهی کند و کنار هم قرار دهد و از آن طرح ارزشمندی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: هوشمندی کسب و کار یا هوش تجاری، مجموعه‌ای از نظریات، روش‌ها، فرایندها، معماری‌ها و فناوری‌هایی است که برای تبدیل داده خام به اطلاعات مفید و معنادار استفاده می‌شود. هوش کسب و کار مقادیر بزرگی از اطلاعات را برای شناسایی و توسعه فرصت‌های جدید بکار می‌گیرد. بهره بردن از فرصت‌های جدید و اعمال یک استراتژی اثربخش می‌تواند مزیت بازار رقابتی و پایداری بلندمدت به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/ن