أسلحة
۱۰:۳۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۹

تحولات سوریه؛

کشف تجهیزات نظامی اسرائیلی در مناطق تازه آزاد شده از تروریست ها+ فیلم

نیروهای مقاومت کشور سوریه موفق شدند در جریان پاکسازی مناطق آزاد شده از تروریست ها، مقادیر زیادی تجهیزات نظامی ساخت اسرائیل را کشف و ضبط کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ بعد از آنکه نیروهای سوری و مقاومت اوایل زمستان امسال توانستند مناطق شرقی و جنوبی استان دیرالزور واقع در شرق سوریه را از تروریست ها آزاد کنند، نیروهای متخصص برای کشف تجهیزات نظامی، انبارهای سلاح، تله های انفجاری و هسته های خاموش تروریست ها وارد مناطق شدند.

شبکه خبری «سانا» وابسته به سوریه اعلام کرد: نیروهای متخصص سوری در دو روز گذشته موفق شدند در جریان جستجوی خانه به خانه شهرک های«سیال، حسرات، الدویر و صبیخان» در حد فاصل بین شهرهای«المیادین_البوکمال» واقع در شرق سوریه، چند انبار سلاح وابسته به تروریست ها را کشف کنند.

بر اساس اعلام خبرنگار«سانا»، مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی کشف شده در انبارهای تروریست ها، ساخت کشورهای عضور ناتو و رژیم صهیونیستی است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، تجهیزات نظامی کشف شده در انبارهای سلاح شامل سلاح های سبک و سنگین «خمپاره، موشک های ضد زره، دوربین های دید در شب، تله های انفجاری و …» است.

دریافت فیلم:

نیروهای متخصص سوری در سه ماه گذشته توانستند در جریان جستجوی مناطق تازه آزاد شده، ده ها انبار سلاح و تجهیزات نظامی تروریست ها را در مناطق کشف و ضبط کنند.

بر اساس اعلام شبکه خبری«سانا»، تروریست ها قبل از ترک مناطق، ده ها مین و تله انفجاری را در خیابان ها و خانه ها به کار گذاشته بودند تا از سرعت پیشروی نیروهای مقاومت بکاهند و تلفات نیروها را بالا ببرند.

کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی از ابتدای بحران سوریه، انواع سلاح های سبک و سنگین را در اختیار تروریست ها قرار دادند تا بتوانند از طریق آن ها، دلت سوریه را ساقط کنند.

انتهای پیام/ سانا/ ت.ج