صفحه اصلی » ورزشی » تقدیر از بانوی دوچرخه سوار کشور در گلپایگان/ بانوان دوچرخه سوار حتی به آخر خط هم نمی رسیدند

در آئین تقدیر از بانوی ورزشکار گلپایگانی عنوان شد؛

تقدیر از بانوی دوچرخه سوار کشور در گلپایگان/ بانوان دوچرخه سوار حتی به آخر خط هم نمی رسیدند

قهرمان دوچرخه سواری و مربی این رشته، گفت: سیاحیان مقتدرانه در هوای گرم میانمار با پوشش اسلامی و هوای شرجی 70 درجه، توانست به مقام ششم این مسابقات برسد که در کارنامه بانوان کشورمان در این رشته بی سابقه بوده است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۹

به گزارش صاحب نیوز؛حسین ناطقی در گفت و گو با خبرنگار دیار عالمان، در حاشیه مراسم تجلیل از ساجده سیاحیان مقام ششم دوچرخه سواری بانوان در آسیا، با بیان اینکه بانوان ما در رشته دوچرخه سواری در سال های گذشته حتی به آخر خط نمی رسیدند و قادر به تمام کردن مسافت 22 کیلومتر نبودند، عنوان کرد: سیاحیان مقتدرانه در هوای گرم میانمار با پوشش اسلامی و هوای شرجی 70 درجه توانست به مقام ششم این مسابقات برسد که در کارنامه بانوان ما در این رشته بی سابقه بوده است.

قهرمان دوچرخه سواری و مربی این رشته با اشاره به مشکلات تجهیزات و نبود تجربه برای سیاحیان در این مسابقات، تصریح کرد: این بانوی دوچرخه سوار در مسابقات بخش جاده توانست به تنهایی با دوچرخه سواران کشورهای قزاقستان، ژاپن و … که با تیم کامل آمده بودند، رقابت کند و به مقام ششم برسد.

وی با بیان اینکه این بانو اولین تجربه مسابقات آسیایی را داشت، خاطرنشان کرد: رقیبان سیاحیان در سال گذشته چیزی حدود 30 مسابقه تدارکاتی را پشت سرگذاشته و با تجهیزات و تجربه کامل در این مسابقات شرکت کردند.

ناطقی با اشاره به اینکه این بانوی دوچرخه سوار تنها یک سال است که دوچرخه سواری را شروع کرده است، بیان کرد: واقعا از نظر ما مقام کسب شده با شرایط موجود با طلا برابر بود.

قهرمان دوچرخه سواری و مربی این رشته با بیان اینکه افتخار آفرینی این بانو با حجاب کامل اسلامی و شئونات  اسلامی نظر آسیا و کشور را نسبت به دوچرخه سواری بانوان ما تغییر داد، افزود: سیاحیان در این یک سال توانست قهرمان ایران شود و به اردوهای تیم ملی راه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه تمرینات این بانو باید برای سال آینده به 30 هزار کیلومتر برای کسب قهرمانی آسیا برسد، گفت: دوچرخه سواری ورزشی تجهیزات محور است که باید مسئولان شهرستان با همت بستر را برای افتخار آفرینی های آتی سیاحیان فراهم کنند.

 

انتهای پیام/ دیار عالمان/ گ.ف

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد