kangoro
۰۸:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۰

برگزاری نخستین جشنواره ریاضیات کانگورو در کوهپایه اصفهان

نخستین همایش دهمین جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو با حضور پرشور اولیای دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول شهر کوهپایه برگزار شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از اصفهان شرق،  نخستین همایش دهمین جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو با حضور پرشور اولیای دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول شهر کوهپایه، در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار شد.

نماینده موسسه ریاضیات کانگورو در کوهپایه با اشاره به اهداف جشنواره، اظهار کرد: ریاضیات در تقویت تفکر خلاق و مهارت حل مسئله نقش بسزایی دارد.

حسین جباری افزود: بسیاری از مردم بر این باورند که ریاضیات مادر علوم است اما تنها به این معنی نیست که ریاضیات در تمام رشته های علوم کاربرد دارد، بلکه برداشت ما این است که ریاضیات ورزش ویژه مغز است و علاوه بر تقویت ذهن، باعث افزایش فعالیت مراکز ارتباطی مغز می‌شود که در مجموع موجب بالا رفتن توان یادگیری از یک سو و افزایش سرعت پاسخگویی و واکنش مغز و اندام بدن به محرک‌ها می شود.

وی با اشاره به تاریخچه جشنواره افزود: ابتدا در سال 1981 درکشور استرالیا ابداع شد و سپس فرانسویان آن را به کار بستند، پس از چند سال هفت کشور اروپایی از آن استقبال کردند و امروزه در بیش از 70 کشور جهان برگزار می شود.

به گفته وی، کشور ایران نیز در سال 2009میلادی از طریق باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش به عضویت این مسابقه درآمد.

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ ن