صفحه اصلی » اجتماعی » بیش از 35 هکتار از بافت شهر داران فرسوده است/ تخفیف 75 درصدی عوارض صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده

در جلسه ستاد بازآفرینی شهری مطرح شد؛

بیش از 35 هکتار از بافت شهر داران فرسوده است/ تخفیف 75 درصدی عوارض صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده

شهردار داران گفت: محدوده قانونی شهر داران 808 هکتار است که بیش از 35 هکتار آن بافت فرسوده است و هر ساله 40 درصد از اعتبارات شهرداری در این بافتها هزینه می شود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ شهردار داران در جلسه ستاد بازآفرینی شهری گفت: محدوده قانونی شهر داران 808 هکتار است که بیش از 35 هکتار آن بافت فرسوده و 200 هکتار بافت خالی است.

احمد رضا محسنی افزود: هر ساله 40 درصد از اعتبارات شهرداری در این بافتها هزینه می شود بنابراین لازم است مردم در احیاء بافتهای فرسوده مشارکت جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 10 هکتار از بافت فرسوده در مرکز شهر واقع شده است گفت: به منظور تسریع در روند احیاء بافتهای فرسوده، شهرداری 75 درصد تخفیف در هزینه های عوارض صدور پروانه های ساختمانی در نظر گرفته است.

منصور فخاران رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان نیز در این جلسه به اهمیت بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: بازآفرینی شهری منجر به ارتقاء کیفیت زندگی و اقتصاد مردم می شود و با توجه به توسعه های شهری که در پیش داریم اگر به آن توجه نکنیم، به طور حتم در آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ک

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد