صفحه اصلی » اقتصادی » چالش جدی آب در استان اصفهان/ طرح سلامت وزارت بهداشت شکست خورده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم:

چالش جدی آب در استان اصفهان/ طرح سلامت وزارت بهداشت شکست خورده است

نماینده مردم شهرستان های شهرضا و دهاقان در مجلس، گفت: بحران آب در منطقه جدی است و اگر مسئولان برای رفع آن چاره اندیشی نکنند، استان با چالش جدی در این بخش مواجه می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سمیه محمودی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به پروژه فاضلاب شهرضا، گفت: 11 میلیارد برای پروژه فاضلاب شهرضا اختصاص دادیم و 4.5 میلیارد تومان نیز برای فاضلاب ابلاغ شده و سال آینده کلنگ آن بر زمین زده می‌شود.

محمودی، با بیان این‌که طرحی را برای انتقال آب به شهرضا در حال پیگیری هستیم، اظهار کرد: تنها راه برای تأمین اب شرب چاه‌‌های جایگزین است و باید مکان‌یابی شود تا قبل از فصل گرما مردم با مشکل مواجه نشوند.

وی، با بیان این‌که مردم باید با صرفه‌جویی در مصرف آب بحران کم‌آبی را مدیریت کنند، تأکید کرد: چاه‌های غیرمجاز باید مسدود شود و نوع کشت نیز تغییر پیدا کند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس، همچنین با بیان اینکه زیرساخت‌های شهرضا کامل نیست و نیاز است تأمین شود، اظهار کرد: شهرستان شهرضا فاقد هتل است و حمل و نقل و راه های آن وضعیت مناسبی ندارد.

محمودی، با بیان این‌که پروژه‌های شش خطه کردن شهرضا به اصفهان و مبارکه به شهرضا با اعتبارات شهرستان قابل تحقق نیست، گفت: پروژه شش خطه کردن شهرضا به اصفهان، تعریف استانی و یا کشوری نشده بود بنابراین منبع مالی برای آن پیدا کردیم.

طرحهای راهسازی شهرستان باید در قلب طرح های ملی یا استانی تعریف شود

وی، با بیان این‌که عمران و راه مسائل زیربنایی است که باید اصلاح شود، افزود: اعتبارات شهرضا به اندازه‌ای نیست که بتوان برای آن پروژه تعریف کرد بنابراین پروژه باید ملی یا استانی باشد.

محمودی، با اشاره به عدم افتتاح جاده شهرضا به مبارکه در دهه فجر امسال، بیان کرد: یکی از دلایل عدم افتتاح این پروژه سردی هوا بود دوم این‌که بیس آن با راه و شهرسازی و آسفالت با راهداری بوده است که در این رابطه راهداری استان نیاز به تقویت دارد.

وی، با بیان این‌که پروژه میدان بسیج طرحی دو ساله است، گفت: طرح این میدان آماده شده و به صورت یک پروژه ملی تعریف شده و سال آینده کلنگ آن بر زمین زده می‌شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌که پروژه شش خطه کردن جاده شهرضا به اصفهان یک پروژه چهار ساله است، خاطرنشان کرد: فاز اول این پروژه آماده است و تا عید آسفالت می‌شود و سال آینده مبلغی برای زیرسازی فاز دوم اختصاص پیدا می‌کند.

وی با اشاره به ابلاغ شش میلیارد تومان اعتبار در بخش راه روستایی برای دو شهرستان شهرضا و دهاقان، گفت: مراحل مناقصه جاده هونجان و گرموک با اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون تومان انجام شده است.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس دهم، با تأکید بر این که اگر در حوزه راه قدم برداریم در اقتصاد شهرضا بسیار تأثیرگذار است، اضافه کرد: حدود یکهزار تن قیر برای شهرستان شهرضا قول گرفته‌ایم و امسال 500 تن آن اختصاص می‌یابد و سال آینده 500 تن تا مناطق حاشیه‌نشین و بافت فرسوده آسفالت شود.

احداث کارخانه‌های بزرگ در استان اصفهان براساس طرح آمایش سرزمینی نبوده است

محمودی، در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از این‌که در طرح‌ها و برنامه‌های استان جنوب استان اصفهان دیده نشده است، گفت: اگر دولت توجه‌ای به استان اصفهان نکند وضعیتی که در دریاچه ارومیه و ریزگردهای خوزستان اتفاق افتاد با توجه به تالاب گاوخونی و ریزگردهای سمی در استان اصفهان نیز اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی برای شهرضا و استان اصفهان بسیار تأثیرگذار است و این طرح در استان در حال مطالعه است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت:  نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس درخواست منطقه ویژه اقتصادی داشتند، در حالی که شهرضا با داشتن منطقه ویژه اقتصادی از آن غافل است.

طرح سلامت وزارت بهداشت، شکست خورده است

وی، همچنین با اشاره به مصوبه مجلس که به دولت اجازه داده سهم درمان را از صندوق تأمین اجتماعی بردارد، افزود: امیدوار هستیم شورای نگهبان این مصوبه را بازگرداند چرا که در این میان کارگران و تأمین اجتماعی ضرر می‌کنند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که  سال 97 مقرر شد 50 هزار میلیارد تومان از طریق املاک و سرمایه‌گذاری دولت بدهی خود را به تأمین اجتماهی بدهد، خاطرنشان کرد: این کاری بسیار ناجوانمردانه بود که وزارت بهداشت و دولت انجام دادند.

به گفته وی، تأمین اجتماعی یک نهاد دولتی است و جزء بیمه‌های سر پا است و اگر مدیریت خوب داشته باشد ضرر نمی‌کند.

محمودی، با بیان این‌که در گذشته اجازه ندادیم تأمین اجتماعی زیر نظر وزارت بهداشت برود، تأکید کرد: این مصوبه برای شفاف‌سازی شرکت‌های است که زیرمجموعه تأمین اجتماعی است که این امر ضعف وزارت کار را می‌رساند که باید در گذشته مدیریت می‌شد.

وی، با تأکید بر این‌که طرح سلامت یک طرح شکست خورده است، اظهار کرد: در این طرح فقط تعدادی از پزشکان سود بردند اما بیمه سلامت در سال گذشته در برنامه ششم به وزارت بهداشت سپرده شد که اشتباه بود.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد