IMG_7159
۱۳:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۰

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

روحانیت شیعه پیشتاز در عمل به وظیفه بوده اند

 امام جمعه اصفهان، گفت: در هیچ یک از مکتب های الهی، مشاهده نمی کنید که روحانیون آن مکاتب همگام با سایر مردم در جبهه حضور داشته باشند و حضور طلاب و روحانیون شیعی در جبهه ها  مایه افتخار شیعه است.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، پیش از ظهر امروز در همایش طلاب شاهد و ایثارگر حوزه علمیه اصفهان، اظهار کرد: روحانیت شیعه امروز به حق ثابت کرده است که در هر عرصه ای که وارد شده خود پیشتاز در عمل به آنچه که به دیگران توصیه می کند، بوده است.

وی با اشاره به آمار بالای تعداد شهدای روحانی در دوران دفاع مقدس و مقایسه آن با سایر اقشار گفت: در هیچ یک از مکتب های الهی، مشاهده نمی کنید که روحانیون آن مکاتب همگام با سایر مردم در جبهه حضور داشته باشند و حضور طلاب و روحانیون شیعی در جبهه ها  مایه افتخار شیعه است.

وی گفت: تنها مکتبی که اگر روحانیون آن با مردم صحبت می کنند و علاوه بر دعوت مردم در جبهه ها، خود در صحنه حضور دارند و جزء طلایه داران آن محسوب می شوند، شیعه است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه جانبازان سال های سال باید جانبازی خود را تحمل کنند، عنوان کرد: بنده همیشه به کسانی که جانباز هستند می گویم جانباز ثواب بیشتری نسبت به یک شهید می برد چراکه کار سخت تری دارد البته به این شرط که بر راه خود استقامت داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با مقایسه روحانیون شیعه، سنی و سایر ادیان الهی تصریح کرد: خداوند در قران کریم تعبیر سگ را برای عالم بی عمل به کار می برد و در جای دیگر می گوید عالم بی عمل، همانند الاغ است که بارهای کتاب بر دوش دارد اما از آن بهره ای ندارد.

انتهای پیام/ پ