صفحه اصلی » ورزشی » تیراندازی با کمان جزء هفت رشته ورزشی برتر کشور/ در خاک آمریکا به قهرمانی رسیدیم

در مجمع سالانه فدراسیون تیراندازی با کمان مطرح شد؛

تیراندازی با کمان جزء هفت رشته ورزشی برتر کشور/ در خاک آمریکا به قهرمانی رسیدیم

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تأکید بر این که ورزش را نباید گلخانه‌ ای کنیم، گفت: تأکید ما بر همگانی کردن ورزش در تمام فدراسیون‌ ها بوده چرا که راه قهرمان‌ پروری و المپیکی شدن از ورزش همگانی شروع می‌ شود. 

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان عصر دیروز، در مجمع سالانه فدراسیون تیراندازی با کمان در سرای ورزشکاران اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: برای برگزاری مجمع از مجموعه فدراسیون تیراندازی با کمان تشکر می کنم و یاد امام و شهدا به ویژه شهدای ورزشکار و شهدای مدافع حرم را گرامی می داریم.

غلامرضا شعبانی ‌بهار ادامه داد: پس از پایان دوره ریاست شجاعی در فدارسیون، از وی درخواست کردیم سرپرستی هیئت تا زمان برگزاری مجمع را بر عهده داشته باشد که علی‌ رغم میل باطنی پذیرفت.

وی افزود: شجاعی با وجود مسئولیت سنگینی که در استانداری اصفهان بر عهده دارد، متقاعد به ماندن در فدراسیون شد.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: فدراسیون تیراندازی با کمان در زمان ریاست محمدعلی شجاعی جزء کارآمدترین فدراسیون‌ های ورزشی به شمار می‌ رفت و به همین دلیل با رفتن او از فدراسیون موافق نبودیم.

شعبانی ‌بهار با تشکر از کمیته ملی المپیک بابت حمایت از رشته‌ های المپیکی، خاطر نشان کرد: المپیکی بودن ویژگی مهم رشته تیراندازی با کمان است، تیراندازی با کمان فدراسیون شلوغ و پرحاشیه‌ ای نیست..

وی با اشاره به هماهنگی های بیشتر در خانواده تیراندازی با کمان، گفت: این رشته موفق به کسب افتخارات آسیایی و جهانی شده و سهمیه المپیک نوجوانان را هم کسب کرده است، به همیت خاطر انتظار می‌ رود در المپیک‌ های 2020، 2024 و 2028 نمایندگان این رشته افتخارآفرین باشند چرا که ظرفیتش را دارد.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، ادامه داد: المپیکی شدن الزاماتی دارد، این رشته نیاز به استفاده از مربی خوب دارد و هر مربی پاسخگوی نیازهای این رشته نیست.

راهی به جز خصوصی کردن فدراسیون‌ ها نمانده است

شعبانی ‌بهار با اشاره به منابع مالی مورد نیاز فدراسیون ها، تأکید کرد: منابع فدراسیون باید از بخش‌ های مختلف تأمین شود و به نظر می رسد راهی به جز خصوصی کردن فدراسیون‌ ها نمانده است.

وی با بیان این که تیراندازی با کمان نیاز به گسترده شدن خانواده‌ خود دارد، تصریح کرد: هر چه دامنه این رشته بیشتر شود، اثرات مثبت آن هم بیش تر مشخص خواهد شد.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تدکید بر همگانی کردن این رشته، گفت: اگر قهرمان جهانی و المپیکی می‌ خواهیم بهترین راه آن از توسعه ورزش همگانی است.

شعبانی‌ بهار در ادامه به ظرفیت این رشته برای بانوان اشاره کرد و گفت: بر خلاف برخی فدراسیون‌ ها که فعالیت بانوان با مشکلاتی مواجه است در تیراندازی با کمان هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: همچنین امکان پخش تلویزیونی نیز برای این رشته وجود دارد و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد زیرا پخش مستقیم یک رشته ورزشی با پیشرفت آن همراه است.

ورزش را گلخانه‌ ای نکنیم

شعبانی‌ بهار با تأکید بر این که ورزش را نباید گلخانه‌ ای کنیم، افزود: تأکید ما بر همگانی کردن ورزش در تمام فدراسیون‌ ها بوده چرا که راه قهرمان‌ پروری و المپیکی شدن از ورزش همگانی شروع می‌ شود.

وی از مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و همکاران در این استان برای میزبانی مجامع عمومی فدراسیون‌ ها قدردانی کرد و گفت: سازندگی رشته‌ های ورزشی مدیون تلاش رؤسای هیئت‌ های استان‌ ها است که زمینه را برای سالم‌ سازی فکر، اندیشه و جسم افراد فراهم می کنند.

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه از تمام مشکلات مالی هیئت‌ های ورزشی و فدراسیون‌ ها آگاه است، گفت: درخواست داریم که مدیران کل ادارات ورزش و جوانان استان‌ ها به هیئت‌ های ورزشی بیشتر رسیدگی کنند و روز شنبه این موضوع را در نامه‌ ای به آن‌ ها اعلام خواهم کرد.

شعبانی‌ بهار از مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان خواست به هیئت تیراندازی با کمان استان بیشتر کمک کند و اظهار کرد: برخی رشته‌ های ورزشی به دلیل ماهیتی که دارند هزینه‌ برتر هستند و دلیل تفاوت بودجه فدراسیون‌ ها نیز به همین موارد برمی‌ گردد.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان هفته آینده مبلغ ۵۰ میلیون ریال به تمام هیئت‌های تیراندازی با کمان استان‌ ها کمک خواهد کرد و فدراسیون تیراندازی با کمان هم تا پایان سال معادل همین مبلغ را به هیئت‌های استانی پرداخت خواهد کرد.

افزایش بودجه فدراسیون تیراندازی با کمان در سال آینده

دبیرکل کمیته ملی المپیک هم در این مجمع، اظهار کرد: خوشحالم که توفیق دست داد در مجمع تیراندازی با کمان شرکت کنم، آن هم در اصفهانی که سال‌ ها در این شهر خدمت‌ گزار بوده ام.

شاهرخ شهنازی ادامه داد: من در المپیک سیدنی، سرپرست کاروان ایران بودم و هنوز تیراندازی با کمان در ایران شکل نگرفته بود و باورم نمی‌ شد در مدت چند سال این رشته تا این اندازه پیشرفت کند.

وی افزود: موقعیت فعلی تیراندازی با کمان اتفاقی به دست نیامده است، زیرا در دنیا هیچ حادثه بزرگی اتفاقی نیست، بلکه تلاش‌ هایی صورت گرفته که باید آن را تجزیه و تحلیل کرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به موفقیت های بزرگ در رشته تیراندازی با کمان، تصریح کرد: مدال‌ هایی که در تیراندازی با کمان به دست آمد خارج از انتظار بوده و امروزه به موقعیتی رسیده که جزء هفت رشته برتر کشور است.

شهنازی با بیان این که بودجه فدراسیون تیراندازی با کمان، سال آینده افزایش پیدا می‌ کند، گفت: زیرا این لیاقت وجود دارد و به این رشته برای بازی‌ های آسیایی و المپیک امید به مدال‌ آوری داریم.

وی با اشاره به این که شجاعی یک مدیر استراتژیک و با برنامه است، تصریح کرد: برای برخی فدراسیون‌ ها که می‌ خواهیم بودجه تعیین کنیم، تردید داریم که این بودجه را چگونه مصرف می‌ کنند اما برای فدراسیون تیراندازی با کمان تردیدی نداریم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: شجاعی در مدت حضورش در اصفهان خدمات خوبی داشته است اما با حضور وی در اصفهان مخالف بودیم و ترجیح می‌ دادیم کارش را در فدراسیون دنبال کند.

شهنازی با اشاره به وضعیت هئیت تیراندازی با کمان اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان از دیرباز موقعیت ممتازی در این رشته داشته و ساکت، رئیس این هیئت به طور ژنتیکی و خانوادگی ورزشی است.

امروز در فدراسیون جهانی و آسیایی دارای کرسی هستیم

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان، با ابراز خوشحالی از حضور شعبانی‌ بهار، شهنازی و سلطان حسینی، در مجمع، گفت: تلاش بر این بوده که کسی را از دست ندهیم، به همین خاطر رؤسای سابق  هیئت‌ های استانی و دبیر سابق فدراسیون هم در جلسه حضور دارند.

محمدعلی شجاعی ادامه داد: فدراسیون به واسطه اینکه تلاش داشت همه را حفظ کند، خدا هم به ما لطف داشت و با وجود نداشته‌ ها، در کشور و جهان دارای جایگاه هستیم.

وی با بیان این که زمانی این رشته تعلیق شده بود و دستمان به جایی بند نبود، افزود: اما به خاطر اینکه همدیگر را دوست داشتیم و با هم بودیم، امروز در فدراسیون جهانی و آسیایی دارای کرسی هستیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان، با اشاره به انتقاداتی که نسبت به وی مطرح بود، گفت: زمانی گفتند سه شغله هستم و زمان دیگری هم مدعی شدند، نمی‌ گذارم انتخابات فدراسیون برگزار شود اما به این حرف‌ ها کوچک ترین اعتنایی نکرده و کار خودم را انجام دادم زیرا اعتقاد داشتم خدا با ماست.

شجاعی ادامه داد: مثل یک خانواده خوب در کنار هم بودیم و مسیر توسعه را طی کردیم، چنان که در این مسیر شش ساله، المپیکی شده و در خاک آمریکا به قهرمانی رسیدیم.

وی با تشکر از حمایت هیئت‌ های استانی، گفت: در ارزیابی وزارت ورزش، جز فدراسیون‌ های برتر شدیم و به واسطه لطفی که وزارت خانه به ما داشت و جایگاهی که در ارزیابی‌ ها کسب کردیم، در بحث دریافت بودجه، بالاترین رقم دریافتی را داشتیم.

معاون استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: روزی که ریاست فدراسیون را برعهده گرفتم، ۱۰۳ نفر حقوق بگیر داشتیم اما حالا با اینکه صد برابر قبل کار می شود، 26 نیرو داریم.

فعالیت بیش از 1000 مجمع خیران ورزشی در استان اصفهان

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان هم در مجمع سالانه فدراسیون تیراندازی با کمان، اظهار کرد: اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران بوده و به نصف جهان معروف است.

محمد سلطان‌ حسینی ادامه داد: سال گذشته مردم اصفهان با رهبر معظم انقلاب دیداری داشتند، ایشان عنوان فرمودند که مردم این استان در مسائل شخصی بسیار اقتصادی فکر می‌ کنند، اما هر جا کار خیری در میان هست همین مردم جلودار و سرآمد هستند، چنان‌ که در دوران دفاع مقدس، اصفهان به نسبت جمعیت، بیشترین شهید را به انقلاب هدیه کرد.

وی افزود: بیش از یک هزار مجمع خیرین ورزشی در استان اصفهان فعال است و یکی از این مجامع خیران ورزش‌ یار استان هستند که در سال گذشته مبلغ یک‌ صد میلیارد تومان از سوی خیرین این مجمع برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ های ورزشی هزینه شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، تصریح کرد: خوشبختانه برخی فدراسیون‌ های ورزشی، مجامع سالانه را در اصفهان برگزار می‌ کنند که از این اتفاق بسیار خوشحال هستیم.

سلطان‌ حسینی با اشاره به صحبت‌ های مطرح شده در مورد ادامه فعالیت شجاعی در فدراسیون تیراندازی با کمان، گفت: مردم اصفهان اجازه بازگشت وی به فدراسیون را نمی‌ دهند.

انتهای پیام/میدان نیوز/ ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد