صفحه اصلی » اجازه سوء استفاده عده ای فرصت طلب از تجمع کشاورزان ورزنه ای را نخواهیم داد/ ترک جلسه به نشانه اعتراض از عدم حضور مسئولان کشوری

حاشیه ای بر حضور مسئولان در جمع کشاورزان ورزنه ای؛

اجازه سوء استفاده عده ای فرصت طلب از تجمع کشاورزان ورزنه ای را نخواهیم داد/ ترک جلسه به نشانه اعتراض از عدم حضور مسئولان کشوری

بخشدار بن رود در جمع کشاورزان گفت: مطالبه کشاورزان حق و قانونی است اما اجازه نخواهیم داد از فرصت ایجاد شده افرادی از بیرون ورزنه و افرادی که منافع شهر ما را مد نظر قرار نمی‌دهند مطالبه کشاورزان را به شکل دیگر سوق دهند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از اصفهان شرق، کشاورزان ورزنه‌ای بیشتر از ۱۰ روز است به دلیل مشکلات پیش‌رو از عدم بهره‌مندی از حق‌آبه قانونی و شرعی با حرکت تراکتور‌های خود و جمع شدن در قسمتی از شهر خواستار توجه مسوولان به رفع مشکلشان شده‌اند.

روز گذشته نیز کشاورزان ورزنه‌ای با راهپیمایی در شهر ورزنه و تجمع در بخشداری بن‌رود خواستار حضور مسوولان در بین کشاورزان و بهره‌مندی از حق‌ابه خود شدند.

شامگاه امشب کشاورزان ورزنه‌ای در مسجد صاحب زمان(عج) شهر ورزنه جمع شدند تا مشکلات خود را که قرار بود با حضور مسوولان استانی در این جلسه همراه باشد مطرح کنند.

بخشدار بن رود با اشاره به مشکلات کشاورزان، اظهار کرد: مطالبه حق‌آبه کشاورزان قانونی و شرعی‌است.

احمد صادقیT با اشاره به جلسات متعدد با روسای ادارات بخش بن‌رود، افزود: وضعیت اقتصادی کشاورزان بسیار سخت است و از روسای تمام ادارات خواسته شده که آن‌را مد نظر قرار دهند.

وی تصریح کرد: کشاورزان پایین دست، بخش بن‌رود و جلگه بیشترین خسارت را متحمل شده‌اند و این در جلسات متعدد مطرح شده‌ است.

صادقی گفت: مطالبه کشاورزان حق و قانونی است اما اجازه نخواهیم داد از فرصت ایجاد شده افرادی از بیرون ورزنه و افرادی که منافع شهر ما را مد نظر قرار نمی‌دهند مطالبه کشاورزان را به شکل دیگر سوق دهند.

جلسه با حضور بصیرپور معاون مدیرکل آب منطقه‌ای، رعایایی معاون فرماندار اصفهان و میرمیران عضو صنف کشاورزی ادامه یافت.

صفر علی رعایایی با ابراز خرسندی از این‌که بین کشاورزان است، اظهار کرد: فرزند کشاورز هستم و به آن افتخار می‌کنم و مشکلات و دردکشاورزان را به خوبی درک ‌می‌کنم و صحبت‌های کشاورزان جزء حق چیزی نیست.

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری با بیان این‌که استاندار به جد پیگیر مشکلات کشاورزان است، افزود: با پیگیری‌های استاندار مبلغ قابل توجه برای خسارت کشاورزان گرفته شده و در آینده‌ای نزدیک در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

در ابتدای این جلسه وقتی اسم وام خود اشتغالی مطرح شد واکنش شدید کشاورزان را به همراه داشت که نشان‌از ناکارامدی وام‌های خود اشتغالی در این منطقه است.

در این جلسه کشاورزان با حضور خود کل فضای مسجد صاحب زمان شهر ورزنه را پر کرده بودند و تعداد قابل توجه‌ای داشتند و با تکبیر حرف‌های همدیگر را تایید می‌کردند در این میان یکی از کشاورزان ورزنه‌ای اظهار کرد: چرا وقتی کشاورزان حرکتی می‌کنند و تراکتورهای خود را بیرون می‌اورند جلسه گرفته می‌شود.

وی افزود: قبل تحصن جلسه‌ای نبود و بعد از این‌که تراکتورها هم برداشته شد باز کشاورزان فراموش می‌شوند.

کشاورز دیگری با اشاره به مصوب ۹ ماده‌ای در سال ۹۱، اظهار کرد: چندین سال حق ما را به جاهای دیگر بردن و کدامیک از قول‌های مسوولان عملی شد؟

کشاورزی دیگر گفت: ما بحث سیاسی نداریم ما خلافکار نیستیم و این‌که مسئولی بیاید، قولی بدهد و برود برای کشاورزان آب نمی‌شود.

کشاورزان که انتظار حضور مسوولان بلند پایه تر استان را می‌کشیدند به عدم حضور مسوولان کشوری نیز اعتراض کردند و وقتی کلمه خسارت مطرح شد به عنوان اعتراض جلسه را ترک کردند.

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ ص

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!