487970_888
۱۵:۳۰ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱

خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اصفهان:

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان ابتر نماند/ دولت به وضعیت اقشار کم درآمد رسیدگی کند

روز نیکوکاری و درختکاری، مسأله موشکی و مواضع غربی ها، سالروز وفات حضرت امُ البنین(س)، مشکلات مربوط به بحران آب و وضعیت اقتصادی مردم و همچنین طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان از مهمرین مطالب عنوان شده در خطبه های نمازجمعه این هفته بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه خور در خطبه های نمازجمعه این هفته گفت: مسئولان در فرصت باقی مانده تا فصل گرما و افزایش مصرف آب، مشکل کمبوذ آب مصرفی مردم را حل کنند.
، حجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد، با اشاره به نزدیک شدن به سال جدید و روز احسان و نیکوکاری اظهار کرد: کار شایسته ای است که برای قشر ضعیف جامعه، فقرا و نیازمندان سهمی کنار بگذاریم تا آن ها هم سال نو را با خوشی آغاز کنند.

امام جمعه خور با اشاره به نزدیک شدن به فصل گرما بیان مشکلات ایجاد شده به علت کم آبی در سال های گذشته، افزود: مسئولان باید در زمانی که تا فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف آب مانده فکری به حال کمبود آب کنند.

وی تاکید کرد: با دست روی دست گذاشتن کاری انجام نمی شود و مسئولان امر از امروز به فکر تأمین آب مصرفی مردم باشند تا مانند سال های گذشته مردم دچار مشکل نشوند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد در مورد دراویشی که در تهران دست به آشوب زدند، گفت: آن ها عده ای افراطی جدا شده از فرقه دراویش هستند که با نظام اسلامی مخالف هستند و دست به اقدام مسلحانه علیه نظام می زنند.

وی افزود: این افراد با منافقان که معتقد به اقدام مسلحانه هستند، فرقی ندارند و نباید با آن ها با تسامح برخورد کرد و هیچ کس حق مداکره با آن ها را ندارند و فقط باید مانند کسانی که محاربه می کنند با آن ها برخورد کرد.

خطیب جمعه خور، با اشاره به اقدامات ترکیه و آمریکا در سوریه گفت: شکست آمریکا و ترکیه در عملیات نظامی سوریه که همزمان در دو نقطه شمالی و مرکزی سوریه آغاز شده است بار دیگر بر این موضوع صحه گذاشته که آن ها نمی توانند معاهده ای را در سوریه تشکیل دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به روایتی از امام علی(ع) گفت: گواراترین زندگی دور افکندن تشریفات است و دوری از تشریفات است که گواراترین زندگی را به ارمغان می آورد.

 

امام جمعه شهرضا خواستار شد؛
دولت بیشتر به وضعیت اقشار کم درآمد جامعه رسیدگی کند
امام جمعه شهرضا گفت: باید به وضعیت اقشار مستضعف رسیدگی شود، زیرا در حال حاضر بیکاری گسترده در جامعه وجود دارد و برخی از کارگران نیز ماه ‌ها حقوق نگرفته‌اند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی؛ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره(س) برگزار شد، با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر مظعم انقلاب در 19 دیماه عنوان کرد: اولویت‌ها و الزامات انقلاب اسلامی، کارکردهای آن، آینده انقلاب اسلامی و آسیب شناسی انقلاب مهمترین محورهای سخنان رهبری در در جمع مردم آذربایجان شرقی بود.

وی، با بیان اینکه اشتغال و ازدواج جوانان از مهمترین اولویت ‌های انقلاب در حال حاضر است اظهار کرد: اگر به دنبال مقابله با مفاسد اجتماعی هستیم باید زمینه ازدواج آسان را در جامعه فراهم کنیم.

امام جمعه شهرضا، اظهار کرد: یکی از بحران‌های مهمی که در شرایط فعلی کشور ما با آن دست به گریبان است، خشکسالی و به دنبال آن کم‌آبی گسترده در همه مناطق کشور به ویژه استان اصفهان است.

حجت الاسلام یعقوبی، نباید گمان کنیم همه کارهایی که در این مدت انجام شده کاملا درست بوده است باید مسئل بررسی شود و اگر حقی از کسی ضایع شده باید به وی بازگردد.

وی، تأکید کرد: آینده انقلاب اسلامی بسیار روشن و امیدبخش است، بعضی افراد در داخل کشور همان سخنان دشمنان را تکرار می‌کنند در حالی که این اقدام صحیح نیست.

امام جمعه شهرضا، با بیان اینکه مسئولان باید با مردم همراه باشند تأکید کرد: اگر انقلاب اسلامی به زیاده‌خواهی، توجه به بیگانگان به جای تکیه بر توان جوانان داخلی گرفتار شود و توجه به طبقات مرفه به جای توجه به مستضعفان و اشرافی‌گری گرفتار شود، حرکت به سمت ارتجاع آغاز شده است.

حجت الاسلام یعقوبی، اضافه کرد: بعضی افراد در جامعه به علت فقر توان پرداخت بهای خدمات عمومی را ندارند در چنین شرایطی مسئولان باید تلاش کنند تا با رأفت اسلامی با این افراد برخورد کرده و از سخت‌ گیری بر آن‌ها، خودداری کنند.

وی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب پابرهنگان و مستضعفان بود، عنوان کرد: باید به وضعیت اقشار مستضعف رسیدگی شود زیرا در حال حاضر بیکاری گسترده در جامعه وجود دارد و برخی از کارگران نیز ماه ‌هاست حقوق نگرفته‌اند.

امام جمعه شهرضا، با اشاره به تلاش آمریکا، انگلیس و فرانسه برای صدور بیانیه‌ای ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل، گفت: این اقدام که با وتوی روسیه ناکام ماند و باعث انزوای بیشتر آمریکا شد.

 

امام جمعه بادرود:

مسئولان مواظب باشند تا انقلاب با خطر ارتجاع مواجه نشود

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س)، اظهار کرد: این بانوی بزرگوار به عنوان مادر چند شهید، الگوی مناسبی برای بانوان در انقلاب اسلامی قرار گرفت و بسیاری از مادران با درک شرایط ایشان در آن زمان، بیش از یک فرزند خود را فدای دین، انقلاب و نظام کردند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: امروز دشمنان همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا با تخریب فرهنگ شهید و شهادت، نگهبانی از دین و انقلاب را بیهوده جلوه دهند، اما خون شهدای نظام و انقلاب و البته ایستادگی و عظمت خانواده های چند شهید تقدیم کرده، مانع از حاصل شدن نتیجه این تلاش های همه جانبه بوده است.

وی با اشاره به ایام پایانی سال و شروع هفته نیکوکاری، از اقشار مختلف مردم و مسئولان خواست تا با انواع کمک های خیرخواهانه و نوع دوستانه خود دل خانواده های نیازمند و فرزندان آن ها را در آستانه سال جدید شاد کنند.

خطیب جمعه بادرود تصریح کرد: دستگیری از نیازمندان از فرهنگ قرآنی و دینی است و کسی که در این حوزه فعال باشد هم اثرات مثبتی را در زندگی خود خواهد دید و هم امید را در دل نیازمندان و کمک خواهان زنده نگه می دارد.

وی با تاکید بر این که مسئولان باید مواظب باشند تا انقلاب دچار ارتجاع و عقب نشینی نشود، بیان کرد: بسیاری از انقلاب های دنیا به خاطر رویگردانی از اصول خود که همان نگاه ویژه به مردم است، دچار عقب نشینی شده و در بعضی از مواقع نیز شکست خورده اند.

حجت الاسلام قاسمی ادامه داد: این ارتجاع و عقب نشینی نیز ممکن است انقلاب اسلامی را با تهدید مواجه کند، درست است که بعد از ۴۰ سال از عمر انقلاب، مردم همچنان انقلابی تر از گذشته عمل می کنند، اما آسیب هایی مثل اشرافیگری، بی توجهی به مستضعفان، امید بستن به بیگانه و عدم رعایت عدالت که نمونه هایی از آن نیز در جامعه مشاهده می شود این انقلاب را با خطر ارتجاع مواجه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه بعد از ۴۰ سال از حیات انقلاب اسلامی هنوز ابعاد و عظمت این انقلاب به درستی برای بسیاری از افراد تبیین نشده است.

امام جمعه بادرود در ادامه با اشاره به ویژگی های یک ازدواج موفق، به اصالت نژاد و شرافت خانوادگی اشاره کرد و با بیان این که این یک درس عملی در امر ازدواج است، افزود: کسانی که سلامت نفس دارند و ارزش های اخلاقی را از پدران و مادران خود به ارث می برند به طور حتم در ابعاد مختلف زندگی خود چه مادی و چه معنوی موفق خواهند بود.

وی همچنین روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را گرامی داشت و خاطر نشان کرد: حفظ و احیای محیط زیست وظیفه دینی و ملی ما است و این کار باید به دور از شعار و در عمل تحقق یابد.

 

امام جمعه نطنز:

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان ابتر نماند

امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و بزرگداشت مقام همسران و مادران شهدا، اظهار کرد: معرفت حضرت ام البنین(س) نسبت به خداوند، انبیاء، ائمه معصومین و اولیای الهی، با فضیلت بودن و باوفا بودن و داشتن زندگانی آمیخته به ارزش های الهی از ویژگی های بارز این بانوی بزرگ اسلام است.

حجت الاسلام روح الله امینی درگذشت حجت الاسلام محمد مرتضوی امام جماعت فقید مسجد جامع نطنز را تسلیت گفت و برای وی غفران و رحمت الهی را آرزو کرد.

وی با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و لزوم دستگیری از نیازمندان، از همگان خواست تا با کمک به مستمندان و نیازمندان در ایام پایانی سال، شادی استقبال از سال جدید را با آن ها تقسیم کنند.

خطیب جمعه نطنز همچنین به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اشاره کرد و با بیان این که حفظ محیط زیست برهمگان واجب است، بیان کرد: کاشت درختان به یاد شهدا، و غرس نهال درختان مثمر و قطع درختان غیر مثمر از جمله اقدام هایی است که در هفته منابع طبیعی می شود نسبت به انجام آن اقدام کرد.

وی بر ضرورت هوشیاری مسئولان نسبت به کینه توزی های آمریکا هشدار داد و با بیان این که این کینه ورزی ها ناشی از ذات سلطه طلب این کشور است، ابراز کرد: توجه به اسلام و اجرای احکام الهی، تبعیت از ولایت فقیه، استفاده از ظرفیت های نیروهای داخلی به خصوص جوانان، عدم وابستگی به بیگانگان و تکیه بر ظرفیت های خودی و تلاش خستگی ناپذیر همگان از راه های برون رفت از مشکلات کشور خواهد بود.

حجت الاسلام امینی بر ادامه پرقدرت مسئولان و به خصوص قوه قضاییه در راه مبارزه با کارخانه خواران، نجومی بگیران، رانت خواران و تبعیض ها و بی عدالتی ها تاکید کرد و گفت: کسانی که آلوده به این عناوین هستند نباید عهده دار مسئولیت شوند.

وی با بیان این که آمار غلطی در خصوص کالاهای قاچاق از سوی مسئولان داده می شود، اضافه کرد: قاچاق کالا در کشور از مجاری رسمی و توسط رانت خواران انجام می شود.

امام جمعه نطنز تاکید کرد: ملت ایران از کسانی که در جمهوری اسلامی دارای مسئولیت شده و امروز میلیاردها ریال از طریق رانت جمع کردند و فرزندان آن ها نیز در بهترین وضعیت در خارج درس می خوانند و نوکری اجانب را می کنند احساس نارضایتی دارند.

وی افزود: این روزها تلاش هایی برای اعاده اموال نامشروع به خزانه در حال انجام است و نباید این تلاش ها ابتر بماند، به طور حتم وقتی فساد مالی وجود دارد تلاش هیچ دولتی به جایی نخواهد رسید.

حجت الاسلام امینی ابراز امیدواری کرد، تا مجلس شورای اسلامی هرچه سریع تر برای مبارزه با فساد اقدام های بهتری انجام دهد و به خواست ملت و رهبری در این حوزه به بهترین شکل رسیدگی کند.

 

امام جمعه فلاورجان:
دشمن غلط می کند به مسأله موشکی کشورمان حتی فکر کند
امام جمعه فلاورجان، گفت: دشمن بیجا و غلط کرده است که حتی به بحث موشکی ما فکر کند چه برسد بخواهد در این زمینه مذاکره کند.
حجت الاسلام محمد قدوسی در خطبه های نماز جمعه این هفته فلاورجان با اشاره به اهمیت فرهنگ تشیع در جامعه اظهار کرد: باید این فرهنگ که والاترین جایگاه در جوامع دینی دارد را در جامعه منتشر کنیم و بدانیم نعمت بزرگ شیعه گری به این است که زندگی ما سراسر علوی و فاطمی شود.

امام جمعه فلاورجان در ادامه ضمن بیان مطالبی در خصوص حضرت ام البنین(س) ادامه داد: از ویژگی های مهم این بانوی بزرگوار شناخت زمان و امام خود بود و پس از حادثه کربلا این مادر چهار شهید با افشاگری هایی که انجام داد امام زمان خود را همراهی کرد و مظلومیت حسینیان را فریاد زد.

وی در تکمیل این صحبت خود اضافه کرد: حضرت ام البنین نشان داد نباید فرمان امام زمین بماند و این همان کاری است که امروز مادران شهدا و همسران شهدای گرانقدر ما انجام می دهند و با ایستادگی خود چه در زمان دفاع مقدس و چه بعد از آن ضمن مایوس کردن دشمنان نقشه های آنان را نیز نقش بر آب کرده اند.

حجت الاسلام قدوسی در ادامه با توصیه به مسئولان در خصوص روزهای باقیمانده از سال جاری تاکید کرد: دشمن سال هاست تلاش می کند با طرح های مختلفی مردم بخصوص جوانان را از انقلاب مایوس کند و در سال جاری نیز با طرح آشوب و اغتشاش در فکر این کار بود که حتی برای روزهای پایانی سال نیز در این خصوص برنامه ریزی کرده است.

وی همچنین به شکست آمریکا و کشورهای غربی در صدور قطعنامه علیه ایران اشاره و خاطرنشان کرد: مسئولان نباید ساده از کنار این مسایل بگذرند و باید جواب های دندان شکنی در قبال این گونه رفتار ها بدهند.

به گفته وی دولت ما تا کجا می خواهد به غرب خوشبین باشد و اعتماد کند؟ این عقلانی نیست که ما بگوییم آمریکا مخالف و آروپا موافق است زیرا آنها در کنار هم و باهم بر علیه این نظام هستند و در واقع در حال بازی کردن نقش پلیس خوب و بد در برجام هستند.

امام جمعه فلاورجان همچنین با بیان این مطلب که توان دفاعی ما تا اندازه نیاز و حتی بالاتر از آن فقط برای مقابله با تهدیدهای دشمن است و نه برای جنگ افروزی، گفت: وزیر امور خارجه فرانسه به تازگی اعلام کرده در روزهای آتی به ایران خواهد آمد و حتی در جایی گفته است می خواهد باب مذاکره در خصوص صنعت موشکی ایران را باز خواهد کرد و ما می گوییم دشمن غلط کرده حتی به مذاکره در خصوص این مساله فکر کند و دولتمردان نیز باید در این خصوص حواسشان را کاملا جمع کنند.

انتهای پیام/ت.ت