hozeh
۱۱:۱۶ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۲

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان:

دروس حوزه باید حوزویان را با انقلاب و ریشه های آن آشنا کند/ لزوم تغییر درس و روش تدریس بر اساس نیازهای زمان

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه امام خمینی(ره) حوزه علمیه را به سمت حوزه پاسخگو و مدافع انقلاب سوق دادند، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز، همان خط امام راحل را ادامه دادند و حوزه را با نیازهای زمان آشنا کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین محسن جلالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار این پایگاه خبری، با اشاره به نقش امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در حرکت حوزه های علمیه به سمت انقلابی شدن، اظهار کرد: امام راحل در انقلابی شدن حوزه علمیه، نقش کلیدی داشتند و علما و مراجع زمان خود را با انقلاب همراه کردند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) حوزه علمیه را به سمت حوزه پاسخگو و مدافع انقلاب سوق دادند، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز، همان خط امام راحل را ادامه دادند و حوزه را به نیازهای زمان آشنا کردند، ایشان فضایی را ایجاد کردند تا حوزویان نقش آفرینی کنند و توطئه های دشمنان را به حوزویان گوشزد کردند.

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان، با بیان اینکه دروس حوزه باید حوزویان را با انقلاب و ریشه های آن آشنا کند، تصریح کرد: این دروس باید به گونه ای باشد که طلاب و روحانیون را مدافع انقلاب و نظام اسلامی و پشتیبان ولایت فقیه تربیت کند و نیازهای زمان در بخش های مختلف همچون اقتصاد، قضا، پزشکی و غیره به وسیله آنان تأمین شود.

وی با اشاره به ضرورت تغییر دروس و متون درسی در امتداد موضوع حوزه انقلابی عنوان کرد: سرفرصل های کلی نباید تغییری داشته باشد اما دروس باید بر اساس نیازهای زمان تغییر داشته باشد همچنین به موضوع تغییر در روش تدریس و تخصصی شدن دروس توجه کرد.

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه تغییر در دروس و متون از ابتدای انقلاب وجود داشته است، عنوان کرد: لازم است تا بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب، تغییراتی انجام شود البته عده ای از نخبگان حوزوی کتاب هایی را تدوین کرده اند و این کار در قم و اصفهان ادامه دارد.

وی گفت: برای آگاهی بخشیدن به روحانیون، درس ولایت فقیه و دفاع مقدس به دروس حوزه علمیه اصفهان اضافه شده است، همچنین بحث تاریخ انقلاب اسلامی در تمامی حوزه های علمیه کشور جزء دروس قرار گرفته است.

به گفته وی، از سوی دیگر جلسات بصیرت افزایی در فصول مختلف سال با حضور گسترده روحانیون برگزار و گروه های مختلف از روحانیون در مناسبت های مهم همچون انتخابات فعالیت دارند.

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان، با بیان اینکه روحانیون و طلاب اصفهانی در طول تاریخ انقلاب در کنار مردم در صحنه حضور داشته اند، ابراز کرد: در آشوب ها و اغتشاشات دی ماه برخی از مدارس مورد هجوم قرار گرفت که طلبه ها در مقابل اغتشاشگران ایستادند.

انتهای پیام/ گ.ف