اصفهان-+ریی+دانشگاهعلوم+پزشکی
۱۷:۵۸ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد؛

فعالیت ۳۳ بیمارستان تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان/ تعداد بالای مراجعه کننده به بیمارستان های علوم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال حاضر در بعضی استان‌ها بیش از یک دانشگاه علوم پزشکی داریم و در اصفهان ۳۳ بیمارستان تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ طاهره چنگیز درهمایش بزرگداشت روز علم ایران و آلمان با بیان اینکه علوم پزشکی شامل بخش های مختلفی است و در بعضی از بخش ها، شباهت ها و توانایی های مشابهی از نظر علوم پزشکی در کشور ما با کشور آلمان وجود دارد، اظهار کرد: دانشگاه های علوم پزشکی توانمندی در ایران با شرایط جغرافیایی مختلف وجود دارد که در مراکز جمعیتی قرار گرفته اند و به تبع آن بیمارستان های علوم پزشکی از تعداد بالای مراجعه کننده نیز برخوردار هستند که جامعه آماری آنها یکی از پتانسیلهای مهم در رابطه با بحث های علوم پزشکی، پژوهش و تحقیقات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: در سال 1385 یک تغییر بزرگ سازمانی داشتیم، و آن مستقل شدن دانشگاه های علوم پزشکی بود؛ امروزه دانشگاه های علوم پزشکی فقط مسئول آموزش و پژوهش نیستند، بلکه مسئول سلامت مردم هم هستند.

وی افزود: در حال حاضر در بعضی استان‌ها بیش از یک دانشگاه علوم پزشکی داریم و در اصفهان ۳۳ بیمارستان تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند.

رییس دانشگاه همچنین گفت: یکی از وظایف ما ارتباط علمی با کشورهای دیگر است، در منطقه بندی‌های انجام شده اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری در یک قطب قرار دارند که ارتباط علمی با کشورهای آلمان، ژاپن، اتریش و کره جنوبی بر عهده این منطقه است.

انتهای پیام/ن