صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » طرح کتابخانه گردی در شهرستان برخوار برگزار می شود

طرح کتابخانه گردی در شهرستان برخوار برگزار می شود

مسوول کتابخانه های عمومی برخوار گفت: طرح کتابخانه‌گردی امسال برای اولین بار روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه در کتابخانه مولی الموحدین شهرستان برخوار برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از  چشم برخوار، مسوول کتابخانه های عمومی شهرستان برخوار گفت: طرح کتابخانه‌گردی امسال برای اولین بار روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه، مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در سراسر کشور و در شهرستان برخوار برگزار خواهد شد.
حسین رحمتی افزود: این موقعیت، فرصت خوبی خواهد بود تا گروه‌های مرجع شامل هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان در کتابخانه‌ ها حضور پیدا کنند و با تشویق و ترغیب قشرهای مختلف مردم، به خصوص کودکان و نوجوانان، به تقویت فرهنگ مراجعه به کتابخانه، مطالعه در کتابخانه، امانت گرفتن کتاب و همچنین بهره مندی از خدمات اجتماعی کتابخانه‌ها در کشور کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به انتخاب کتابخانه مولی الموحدین (ع) به منظور اجرای این طرح در شهرستان برخوار از عموم شهروندان دعوت می شود که با حضور خود در امر ترویج کتابخوانی اقدام کنند و به صورت رایگان عضو کتابخانه شوند.
رحمتی در ادامه عنوان کرد: کتابخانه مذکور روز ۱۷ اسفند تا موقع اذان مغرب آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

مسوول کتابخانه های عمومی برخوار در رابطه با هدف اجرای این طرح گفت: طرح کتابخانه گردی در آستانه چهاردمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و به منظور توسعه و ترویج کتابخوانی اجرا می شود.
وی همچنین عنوان کرد: این طرح به منظور بازدید از کتابخانه های عمومی منتخب طرح در سطح استان اصفهان و شهرستان برخوار در تاریخ ۱۷ اسفندماه از ۸ صبح تا ۱۸ عصر برگزار می شود.
رحمتی هدف دیگر از این طرح را آشنایی با تلاش های ارزنده کتابداران ،خدمات و روند فعالیت ها و اقدامات اجرایی در نهاد کتابخانه های عمومی کشور و امکان عضویت رایگان از عموم بازدیدکنندگان در تاریخ مذکور اعلام کرد.

این مسوول خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح همه افرادی که در طول سال به هر دلیلی امکان مراجعه به کتابخانه را ندارند می توانند در این روز که ساعت کاری نیز به دوبرابر افزایش یافته از نزدیک با این محیط جذاب فرهنگی و فعالیت های آن آشنا شوند.

وی اظهار کرد: طرح کتابخانه گردی در شهرستان برخوار در کتابخانه مولی الموحدین واقع در شهرخورزوق، خیابان شهرداری، خیابان انقلاب اسلامی اجرا می شود.
انتهای پیام / گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد