صفحه اصلی » مقاومت » محور مقاومت، بازیگر فعال منطقه‌ای بعد از داعش/ توطئه‌های مشترک سعودی- صهیونیستی محکوم به شکست است

با وجود توطئه‌های سران سعودی و صهیونیسم؛

محور مقاومت، بازیگر فعال منطقه‌ای بعد از داعش/ توطئه‌های مشترک سعودی- صهیونیستی محکوم به شکست است

با وجود تمام دسیسه های سعودی صهیونیستی، جایگاه ایران در منطقه با فروپاشی داعش استحکام یافته است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

صاحب نیوز– سید محمود سادات/ بعد از شکست عربستان و رژیم صهیونیستی در پروژه مشترک داعش، اکنون حمله به ایران به عنوان تهدیدی منطقه ای در دستور کار مشترک این دو رژیم قرار گرفته است. نقشه ای که چندی پیش با گروگان گرفتن سعد حریری دنبال شد و هم اکنون منصور هادی، رئیس جمهوری مخلوع یمن مهره جدید آن شده است.

مقابله با نفوذ ایران در سوریه

نقشه جدیدی از سوی سعودی و صهیونیسم برای مواجهه با نفوذ روزافزون جمهوری اسلامی ایران در منطقه، طراحی شده است. مقامات سعودی و صهیونیستی بارها گفته اند که اجازه افزایش نفوذ ایران در کشورهای منطقه را نخواهند داد و با این نفوذ، مقابله خواهند کرد. این در حالی است که قدرت امروز محور مقاومت در مقایسه با سال های گذشته بسیار بیشتر است و مقامات ریاض و تل آویو از این موضوع ناشی می شود.

از سوی دیگر منافع مشترک ریاض و تل آویو در سوریه موجب شده است تا آن ها از تمام ظرفیت های خود برای مقابله با ایران بهره برداری کنند. یکی از عوامل مهم هم زمانی تلاش های ریاض و تل آویو برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران، منافع مشترک این دو در سوریه است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین بازیگران در تحولات سوریه، تاکنون نقش مهمی در ناکام گذاشتن اهداف این دو رژیم در این کشور ایفا کرده است. مقامات سعودی و صهیونیست اکنون بر آن شده اند تا به زعم خود از طریق تضعیف ایران، زمینه کاهش نقش آن در سوریه را فراهم کنند. موفقیت نهایی دولت و ملت سوریه در نبرد با تروریسمِ تحت حمایت سعودی و صهیونیسم، ضربه کاری را به هر دوی آن ها وارد کنند. همان طور که تاکنون نیز پس لرزه‌های این موفقیت نسبی، دامن گیر آن ها شده است. برهمین اساس، یکی از اهداف اصلی فرافکنی های همزمان سعودی ها و صهیونیست ها علیه ایران از طریق تشکیل اتاق فکر مشترک، مقابله با نفوذ تهران در سوریه است.

منطقه علیه ایران اجماع پیدا نمی کند

دولت های سعودی و صهیونیسم امروز در توهم ایجاد یک اجماع منطقه ای و بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند. آنها این اقدام خود را به ویژه پس از سلسله مواضع اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا علیه تهران، بیش از پیش تشدید کرده اند تا شاید از این رهگذر، جامعه جهانی را بیش از قبل علیه ایران تحریک کنند. سلسله اظهارات اخیر مزدوران سعودی همچون منصور هادی و همچنین فرافکنی های مقامات صهیونیستی علیه ایران با هدف هم‌صدایی و همنوایی با دولت کنونی ایالات متحده و هم‌پیمانان غربی آن مطرح می شود؛ به ویژه آن که آن ها (آمریکا و غرب) طی هفته های اخیر به صورت یک صدا بر لزوم تغییر رفتار منطقه ای ایران تأکید کرده اند.

با وجود تمام دسیسه های سعودی صهیونیستی، جایگاه ایران در منطقه با فروپاشی داعش استحکام یافته است و کشورهای منطقه پی برده اند در صورتی جایگاه خود را حفظ خواهند کرد که در کنار ایران بایستند. البته دلارهای نفتی سعودی و فشارهای سیاسی آمریکا و رژیم صهیونیستی ممکن است سران ترسو و خودفروخته این کشورها را مثل همیشه از موضع گیری های جسورانه باز دارد، ولی آن چه در آینده مشخص است، تداوم پیروزی های ایران و محکم شدن حضور جبهه مقاومت در منطقه است که در بلندمدت، جایی برای توطئه چینی های رژیم صهیونیستی و آل سعود باقی نخواهد گذاشت. جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با موضع مقتدرانه خود جریان آینده منطقه را رقم خواهد زد و عربستان و رژیم صهیونیستی بازیگرانی منفعل خواهند بود.

انتهای پیام/ خطب شکن/ ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!