صفحه اصلی » اقتصادی » 500 هزار نفر از تحصیل کرده های استان تمایلی به کار ندارند/ نرخ بیکاری در فریدن 17 درصد است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

500 هزار نفر از تحصیل کرده های استان تمایلی به کار ندارند/ نرخ بیکاری در فریدن 17 درصد است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: 662 فارغ التحصیل بیکار در فریدن وجود دارد و از مجموع 900 هزار نفر تحصیل کرده استان، 500 هزار نفر اصلا تمایل به کار ندارند و اکثر آنها خانم های خانه دار هستند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ صبح امروز جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی فریدن در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

محسن نیرومند در این جلسه ضمن اشاره به اینکه 662 فارغ التحصیل بیکار در فریدن وجود دارد گفت: از مجموع 900 هزار نفر تحصیل کرده استان، 500 هزار نفر اصلا تمایل به کار ندارند و اکثر آنها خانم های خانه دار هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان داشتن مهارت را لازمه اشتغال دانست و افزود: به منظورمهارت آموزی افراد بیکارطرح کار ورزی در استان در حال اجراست که در راستای آن هر واحدی که نیروی بیکار را برای مهارت آموزی بکارگیرد تا شش ماه حقوق آنرا دولت پرداخت می کند و اگر در همان واحد تولیدی هم بصورت دائم بکارگیری شود دولت تا دو سال هزینه بیمه آن فرد را پرداخت می کند.

کمال رضایت، فرماندار فریدن در ادامه گفت: حذف محرومیت از شهرستان فریدن باعث شده شهرستان از امتیازات و مزایای زیادی محروم شود بنابراین لازم است در این خصوص بازنگری صورت گیرد.

عباس قره داغی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی فریدن نیز به نرخ 17 درصدی بیکاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: جمعیت فعال شهرستان بیش از 23 هزار نفر است که از این تعداد چهار هزار و 200 نفر بیکار هستند.

انتهای پیام/ دیار اقوام/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد