ناصر نورمحمدیان در نشست خبری عصر دیروز با خبرنگاران ضمن گرامیداشت ۱۵ اسفند ماه، روز درختکاری اظهار کرد: هفته منابع طبیعی امسال با شعار با مردم برای مردم، از ۱۵ اسفند آغاز می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان برخوار خاطر نشان کرد: برنامه جشن درختکاری با حضور فرماندار و سایر مدیران شهرستان در دانشگاه علوم قرآنی برگزار خواهد شد.

نورمحمدیان افزود: پروژه نهال کاری و بیابان زدایی با هدف مبارزه با ریزگردها و  سرسبزی کانون های بحران با وسعت ۱۰۰ هکتار در روستای پروانه با حضور مردم و مسئولان شهرستان انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به چرای ۱۲ ماهه دامداران و خشکسالی آب و هوا در شهرستان برخوار گفت: یکجانشینی دامداران و نیاز مبرم دام به علوفه سبب شده مراتع شهرستان در معرض نابودی قرار گیرد و بیابان زایی تشدید شود.

این مسئول در ادامه تاکید کرد: دامداران باید در فصلی که برای قشلاق تعیین شده است به چرای دام در مراتع بپردازند و در سایر فصل ها از علوفه دستی استفاده کنند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های مراجع قضایی شهرستان در برخورد با متصرفان عدوانی، قاچاقچیان چوب و ذغال اظهار کرد: امسال در زمینه چرای غیرمجاز دام ها هفت پرونده، تصرفات عدوانی ۲۳ پرونده، خلع ید ۳۴ پرونده، کشف ذغال چهار پرونده، کشف چوب یک پرونده تشکیل شده است.

نورمحمدیان در این جلسه از همه مسئولان و شهروندان برخوار دعوت کرد در پروژه نهال کاری به وسعت ۱۰۰ هکتار که در  روز ۲۱ اسفند ماه در بیابان های روستای پروانه انجام می شود، شرکت کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری برخوار، خاطر نشان کرد: شهرستان برخوار بیش از ۲۱۸ هکتار مساحت دارد که یک هزار و ۵۰۰ هکتار آن مربوط به عرصه منابع طبیعی است که شامل ۱۰۰ هزار هکتار مرتع ،۴۵ هزار هکتار بیابان و پنج هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ است.

انتهای پیام / پ