صفحه اصلی » بین الملل » استفاده نظامیان آمریکا از هرزه‌نگاری برای بازجویی از بازداشتی‌ها در عراق

استفاده نظامیان آمریکا از هرزه‌نگاری برای بازجویی از بازداشتی‌ها در عراق

اسنادی که پیمانکار سابق سیا منتشر کرده، نشان می‌دهند نظامیان آمریکایی از فیلم‌ها و تصاویر مستهجن برای بازجویی از بازداشتی‌ها در عراق استفاده کرده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛  اسنادی که «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق سیا و افشاگر اسناد مربوط به جاسوسی‌های آمریکا افشا کرده نشان می‌دهند «آژانس امنیت ملی آمریکا» با روش‌هایی جدید از اسرای مسلمان عراقی بازجویی کرده است.

وبگاه اینترسپت بر اساس دست‌نوشته‌های یکی از کارکنان آژانس امنیت ملی آمریکا که به‌صورت داوطلبانه برای همکاری در یک پروژه مشترک با سیا به عراق سفر کرده، نوشته که او متوجه فیلم‌ها و عکس‌های مستهجنی شده که کنار هزاران فایل ویدئویی و تصویری دیگر که شامل فایل‌های مذهبی، آموزشی و نیروگیری بوده، قرار داشته است.

این عضو آژانس، یکی از اعضای «گروه تحقیق عراق» بوده ــ کارگروه مشترکی بین «سیا» و «آژانس اطلاعات دفاعی» که برای یافتن سلاح‌های کشتارهای جمعی و جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی، در عراق حضور داشته است.

به‌نوشته اینترسپت یکی از گروه‌های مشتری این فایل‌ها یگان‌های نظامیِ در حال بازجویی از مظنونان بودند. آنها این هرزه‌نگاری‌ها را ابزارهایی مفید برای فروپاشی مقاومت روانی بازداشتی‌ها می‌دانستند.

پیش از این یکی از بازجویان آمریکا در بازداشتگاه گوانتانامو، در کوبا گفت که در آن بازداشت‌گاه از مطالب هرزه به‌عنوان تشویق برای برخی از بازداشتی‌ها و به‌عنوان یک ابزار تنبیهی برای برخی دیگر استفاده می‌شد.

انتهای پیام/ تسنیم ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد